Start

Do 100 rocznicy odzyskania niepodległości pozostało:

Sonda

Na kogo głosujesz?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Logo TSL

Tu Szkolimy Liderów

- SZKOLENIA KIEROWCÓW
- SZKOLENIA INSTRUKTORÓW
- SZKOLENIA ZAWODOWE
- BADANIA PSYCHOTECHNICZNE
- INNE

TSL Burczy & Kaptur Sp. z o. o. http://www.tslszkolenia.pl/

e-mail: tslszkolenia@poczta.fm

ul. Św. Wojciecha 2
43-600  Jaworzno

Telefon: Rafał 606 931 695 Mariusz 790 780 545Ośrodek Psychologiczno Socjologiczny
- Badania kierowców, operatorów sprzętu ciężkiego, obsługi wózków jezdniowych, dźwigów i pojazdów uprzywilejowanych
- Badania pracowników na wysokości, górnictwa, transportu kolejowego, instruktorów  i egzaminatorów nauki jazdy oraz kandydatów
- Inne badania psychologiczne wynikające z kodeksu pracy i rozporządzeń resortowych

43-600 Jaworzno Grunwaldzka 235

Telefon: 605338535


Strona PSL Jaworzno


Co nowego w Polsce w roku 2012?

media.plNa początku każdego roku dokonuje się ocen co najważniejszego wydarzyło się w poprzednim i snuje się przypuszczenia, co nas czeka w kolejnym. „Rok 2011, który właśnie odchodzi do historii, obnażył niezwykle niszczycielskie procesy w gospodarkach i społeczeństwach” tak krytycznie podsumowuje mijający rok portal Wolne Media w artykule „dziesięć plag gospodarczych 2011 roku”. W roku 2012 kraje świata powinny znaleźć mechanizmy, które będą zapobiegały pogłębianiu się tego kryzysu. Takie zadanie stoi także przed krajami Unii Europejskiej. Nas dotychczas ten kryzys zbytnio nie dotknął ale w przyszłości może być różnie. Musimy więc wraz z innymi krajami poważnie podejść do tego problemu.

Jeśli chodzi o polską scenę polityczną to badania OBOPu - TNS OBOP dla „Panoramy - wykazują, że Polacy nie wierzą, że w nadchodzącym roku dojdzie do większych zmian na krajowej scenie politycznej. Uważa tak, aż 54 procent badanych osób  (Rok 2012 bez zmian w polityce?). Utrzyma się koalicja rządząca PO-PSL, naturalne różnice poglądów koalicyjnych partnerów nie są tak duże aby zagroziły stabilności układu. Dobrze to wróży Polsce w tym kolejnym, trudnym roku światowego kryzysu gospodarczego. Niektóre media jak salon24.pl, podkreślają, że rok 2012 będzie rokiem prawdziwego testu dla koalicji rządzącej PO – PSL (Rok 2012, rokiem testu dla koalicji rządzącej PO-PSL )

koniczynkaJeśli chodzi  o Polskie Stronnictwo Ludowe to już ruszyła, a praktycznie od pierwszych dni roku ruszy Kampania Sprawozdawczo-Wyborcza. "Najpierw gminy, potem powiaty, potem województwa i jesienią, najprawdopodobniej w listopadzie, kongres" - powiedział PAP poseł Stronnictwa Eugeniusz Kłopotek. Kongres wybierze nowe władze stronnictwa. Stronnictwo chce też przy okazji tej kampanii zweryfikować liczbę członków partii. "Praktycznie rzecz biorąc na nowo każdy z potencjalnych członków będzie musiał wypełnić 2-3 stronicową ankietę i podpisać się" - wyjaśnił Kłopotek. Gazeta Wyborcza kampanię sprawozdawczo- wyborcza zakończoną Kongresem określa trywialnie jako starcie Pawlaka z Piechocińskim ( „PSL. W 2012 r. zapowiada się starcie Pawlaka z Piechocińskim” ). Nie wydaje się aby tak krótko można było określić te demokratyczne procedury wewnątrzpartyjne jakim poddaje się PSL w tym rozpoczynającym się roku.

Podsumowując, jesteśmy pełni nadziei, że rok 2012 będzie nie będzie najgorszy dla nas Polaków, przynajmniej na to wskazuje wiele wyżej wymienionych przesłanek.

Zobacz filmy (poniżej)

Więcej…
 
Święto Niepodległości
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 listopada 2011 21:34


Magiczna data

Wspólne zdjęcieŚwięto Niepodległości w tym roku wypadło w dniu 11-11-2011. Chciałoby się wierzyć, że data ta będzie dzielić historię na dwa okresy. Czas przed tą datą nie zawsze był dla nas Polaków przychylny. Upadek Rzeczpospolitej, zabory, nieudane zrywy, wojny światowe. Okres znaczony krwią i grobami Polaków rozsianymi po całym świecie. Okres powojenny też nie był dla nas łatwy. Mamy już ponad 20 lat wolną Polskę wyśnioną przez pokolenia Polaków, przez Staszica, Mickiewicza, Stojałowskiego. Chciałoby się by magiczna data 11-11-2011 odwróciła zdecydowanie nasze losy. Jesteśmy zjednoczeni z innym  wolnymi narodami Europy, znani z zaradności i pracowitości. Jesteśmy zdolni, dużo i szybko się uczymy, a szczególnie dużo nauczyła nas historia. Wierzmy, że od tej daty już wszystko pójdzie dobrze Tak jak dobra była pogoda w ten listopadowy dzień, będzie pięknie jak piękne były kwiaty pod pomnikiem Niepodległości na pięknym odnowionym rynku w Jaworznie. Kwiaty złożone tym, którzy oddali za nas krew abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

Więcej…
 
W setną rocznicę śmierci Ks. Stojałowskiego
Wpisany przez Administrator   


Jaworznianie oddali hołd wielkiemu misjonarzowi ...

(Film z uroczystości na stronie internetowej radnego - Mariusz Burczy)

Pod pomnikiemW niedzielę 23 października 2011 roku, dokładnie w setną rocznicę śmierci, Jaworznianie oddali hołd wielkiemu kapłanowi, który często przebywał i działał w naszym mieście.  Uroczystości setnej rocznicy śmierci księdza Stanisława Stojałowskiego rozpoczęły się mszą święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Msza była jednocześnie poświęcona rozpoczęciu w Kościele tygodnia misyjnego. W ciekawej homilii Proboszcz Parafii  ksiądz  Eugeniusz Cebulski dokonał niezwykłego porównania. Porównał pracę księdza Stojałowskiego do pracy misjonarza na rzecz wiary, ojczyzny, a także naszego miasta. W te uroczystości,  wkomponowała się niezwykle sympatyczna, 50-ta rocznica ślubu pary małżeńskiej z Jaworzna - Kazimiery i Jerzego.  Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem księdza Stanisława Stojałowskiego.

Więcej…
 


Ks. Stanisław Stojałowski — wielki kapłan i społecznik

Wojciech Dziedziak

I.  Ruch ludowy zrodził się na ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku i należy do najstarszych politycznych ruchów chłopskich Europy. Ruch ten powstał na terenie Galicji w zaborze austriackim, gdzie wśród chłopów panowała powszechna nędza spowodowana rozdrobnieniem gospodarstw, niską wydajnością z hektara, ogromnym przeludnieniem wsi (rodziny 10, 12, historyk mgr Wojciech Dziedziak 15-osobowe nie były rzadkością). Rząd austriacki wykazał całkowity brak troski o rozwój gospodarczy tych ziem traktowanych przez Wiedeń jako tereny egzotyczne, przydatne do atrakcyjnych polowań na grubego zwierza dla wysokich urzędników dworu i rodziny cesarskiej.

Początki ruchowi dał ks. Stanisław Stojałowski, który rozległością swoich poglądów, dalekowzrocznością spojrzenia i formami aktywności religijnej i politycznej wyprzedził sobie współczesnych o ponad 100 lat. Wyprzedził też encyklikę Leona XIII „Rerum novarum” z 1891 r. i jako pierwszy zaangażował się w rozwiązywanie problemów swoich czasów.

Więcej…
 


KSIĄDZ STANISŁAW STOJAŁOWSKI

BOHATER Z POMNIKA

pomnik StojałowskiegoPostać ks. Stanisława Stojałowskiego do dziś jest jeszcze mało znana naszemu społeczeństwu. Ma pomnik i ulicę. Jedni mówią o nim może nawet źle, inni nie rozumieją jego związków z Jaworznem, a jeszcze inni mówią to, co o nim dotąd napisano. Dla nas współcześnie żyjących jaworznian, postać tego wybitnego księdza, polityka, społecznika jest i będzie ciekawa. Wokół jego postaci narosła legenda. Przejdźmy do rzeczy.

TAK BYŁO Z KOPERNIKIEM, STASZICEM ...

Narosło tyle kłamstw, oszczerstw, podłych kalumnii jeszcze za życia wybitnego Polaka i duchownego, ale jeszcze dziś trudno oddzielić prawdę od obrzydliwych naleciałości. Oszczerstwa mają to do siebie, ze trwają całe pokolenia Tak było z Kopernikiem, Krasickim, Staszicem i wieloma innymi postaciami. Dziś dzieje się to samo. Plotka robi swoje, a są ludzie lubujący się w rzucaniu błotem właśnie tam, gdzie jest czysto pozamiatane.

Więcej…
 
Wpisany przez Administrator   


Dożynki miejskie 2011 w Jaworznie

 

Jeleń - orszak dożynkowyW tym roku dożynki miejskie odbyły się w niedzielę 18 września w dzielnicy Jeleń. Miały szczególnie uroczysty charakter, nawet pogoda spisała się wyśmienicie. Rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą Świętą dziękczynną w kościele parafialnym "Św. Krzyża" w Jeleniu. Mszę celebrował sam Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej bp. Grzegorz Kaszak. W czasie mszy Biskup poświęcił wieńce dożynkowe i płody rolne. Po mszy majoretki i orkiestra z zaprzyjaźnionej czeskiej Karviny poprowadziła uczestników dożynek do Domu Kultury w Jeleniu, gdzie odbyły się główne obchody święta dożynkowego.

Więcej…
 

XIII Memoriał Jana Ciołczyka

Jan CiołczykW sobotę 20 sierpnia 2011 r. na stadionie w Jaworznie-Ciężkowicach po raz trzynasty odbył się Memoriał Jana Ciołczyka, zmarłego 23 czerwca 1998 roku zasłużonego działacza społecznego i sportowego Ludowych Zespołów Sportowych, prezesa LKS „Ciężkowianka w latach 1982 – 98, budowniczego pawilonu sportowego w Ciężkowicach.

Organizatorami imprezy współfinansowanej ze środków pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „SPORTOWY TRYPTYK” oraz z budżetu miasta Jaworzna byli LKS „Ciężkowianka” oraz Klub MCKiS „Wega”. Honorowy patronat nad imprezą objął przewodniczący Rady Naczelnej PSL, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, który jednocześnie był fundatorem nagród rzeczowych dla zwycięskiej drużyny. Wśród fundatorów nagród znaleźli się również prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, śląski komendant Wojewódzki OHP w Katowicach, kandydat na posła z listy PSL Mariusz Pawelec.

Więcej…
 


Święto plonów w Byczynie

 

Oj idziemy, niesiemy wieniec dożynkowy,
bo już mamy ziarno na chleb nowy

wieńce dożynkowe8 września 2011 roku w Byczynie odbyły się doroczne dożynki. W dniu tym w kościele obchodzone jest święto Matki Boskiej Siewnej, w którym tradycyjnie poświęcano ziarno pod przyszłoroczne zasiewy. O godzinie 18-tej przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie, zgromadzili się mieszkańcy dzielnicy i zaproszeni goście.

Przed pięknym, niedawno odnowionym kościołem parafialnym, ubrane w stroje ludowe gospodynie z Koła Gospodyń Byczynianki w asyście zaprzyjaźnionych Jeziorczanek, niosły wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów przez  piekarnię "Roman Szwagrzyk". Orszak dożynkowy otwierali gospodarze dożynek Marcelina i Józef Dziubkowie.

Więcej…
 
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2011 17:17

Patriotyczne uroczystości w Jeziorkach

Pod pomnikiem w JeziorkachW niedzielę 3 lipca 2011 roku w Jeziorkach odbyła się patriotyczna uroczystość poświęcona tym, którzy walczyli z okupantem w czasie II wojny światowej. Właśnie w lipcu 1943 roku, dokładnie 5 lipca, Niemcy zrobili obławę w pobliżu leśniczówki i aresztowali członków tzw. „Grupy leśnej” AK, Arnolda Preglera i Franciszka Abstorskiego. Arnolda Preglera aresztowali wraz z rodziną. Sam Arnold Pregler został rozstrzelany w Oświęcimiu jesienią 1944 roku.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 20
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142