Start

Sonda

Na kogo głosujesz?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Logo TSL

Tu Szkolimy Liderów

- SZKOLENIA KIEROWCÓW
- SZKOLENIA INSTRUKTORÓW
- SZKOLENIA ZAWODOWE
- BADANIA PSYCHOTECHNICZNE
- INNE

TSL Burczy & Kaptur Sp. z o. o. http://www.tslszkolenia.pl/

e-mail: tslszkolenia@poczta.fm

ul. Św. Wojciecha 2
43-600  Jaworzno

Telefon: Rafał 606 931 695 Mariusz 790 780 545Ośrodek Psychologiczno Socjologiczny
- Badania kierowców, operatorów sprzętu ciężkiego, obsługi wózków jezdniowych, dźwigów i pojazdów uprzywilejowanych
- Badania pracowników na wysokości, górnictwa, transportu kolejowego, instruktorów  i egzaminatorów nauki jazdy oraz kandydatów
- Inne badania psychologiczne wynikające z kodeksu pracy i rozporządzeń resortowych

43-600 Jaworzno Grunwaldzka 235

Telefon: 605338535


Strona PSL Jaworzno


Święto plonów w Byczynie

 

Oj idziemy, niesiemy wieniec dożynkowy,
bo już mamy ziarno na chleb nowy

wieńce dożynkowe8 września 2011 roku w Byczynie odbyły się doroczne dożynki. W dniu tym w kościele obchodzone jest święto Matki Boskiej Siewnej, w którym tradycyjnie poświęcano ziarno pod przyszłoroczne zasiewy. O godzinie 18-tej przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie, zgromadzili się mieszkańcy dzielnicy i zaproszeni goście.

Przed pięknym, niedawno odnowionym kościołem parafialnym, ubrane w stroje ludowe gospodynie z Koła Gospodyń Byczynianki w asyście zaprzyjaźnionych Jeziorczanek, niosły wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów przez  piekarnię "Roman Szwagrzyk". Orszak dożynkowy otwierali gospodarze dożynek Marcelina i Józef Dziubkowie.

Więcej…
 

XIII Memoriał Jana Ciołczyka

Jan CiołczykW sobotę 20 sierpnia 2011 r. na stadionie w Jaworznie-Ciężkowicach po raz trzynasty odbył się Memoriał Jana Ciołczyka, zmarłego 23 czerwca 1998 roku zasłużonego działacza społecznego i sportowego Ludowych Zespołów Sportowych, prezesa LKS „Ciężkowianka w latach 1982 – 98, budowniczego pawilonu sportowego w Ciężkowicach.

Organizatorami imprezy współfinansowanej ze środków pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „SPORTOWY TRYPTYK” oraz z budżetu miasta Jaworzna byli LKS „Ciężkowianka” oraz Klub MCKiS „Wega”. Honorowy patronat nad imprezą objął przewodniczący Rady Naczelnej PSL, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, który jednocześnie był fundatorem nagród rzeczowych dla zwycięskiej drużyny. Wśród fundatorów nagród znaleźli się również prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, śląski komendant Wojewódzki OHP w Katowicach, kandydat na posła z listy PSL Mariusz Pawelec.

Więcej…
 
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2011 17:17

Patriotyczne uroczystości w Jeziorkach

Pod pomnikiem w JeziorkachW niedzielę 3 lipca 2011 roku w Jeziorkach odbyła się patriotyczna uroczystość poświęcona tym, którzy walczyli z okupantem w czasie II wojny światowej. Właśnie w lipcu 1943 roku, dokładnie 5 lipca, Niemcy zrobili obławę w pobliżu leśniczówki i aresztowali członków tzw. „Grupy leśnej” AK, Arnolda Preglera i Franciszka Abstorskiego. Arnolda Preglera aresztowali wraz z rodziną. Sam Arnold Pregler został rozstrzelany w Oświęcimiu jesienią 1944 roku.

Więcej…
 
Wpisany przez Administrator   

SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH Z PSL

drużyna z Jaworzna Po wielogodzinnych zmaganiach w turnieju, który się odbył w Gilowicach o PUCHAR PREZESA ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO w Katowicach ariana Ormańca , pierwsze miejsce zdobył zespół Jaworznian, występując pod egidą PSL.

Skład:
1. Jerzy Kołodziejczyk
2. Władysław Ganobis
3. Emil Patucha
4. Franciszek Łysak

Drugie miejsce zdobył zespół z Żywca, w którego składzie był sam prezes Marian Ormaniec, oraz Mateusz Pindel. Trzecie miejsce zdobył zespół z Żor.
Wszystkie punkty -to znaczy po cztery zdobyli Jerzy Kołodziejczyk i Władysław Ganobis. Gorzej spisali się nasi w turnieju indywidualnym, gdzie kolega Emil Patucha zdobył tylko trzecie miejsce.
Zawody odbyły się na bardzo dobrym poziomie a wyniki rozstrzygały się w końcówkach setów.
Za rok być może spotkamy się w Jaworznie.

Jerzy Kołodziejczyk

 

pod pomnikiem w Ciężkowicach 2011Uroczystości pod pomnikiem w Ciężkowicach

W niedzielę 5 czerwca w 71 rocznicę rozstrzelania 20 mieszkańców Ciężkowic pod pomnikiem obok Szkoły Podstawowej nr 18  w pełnym słońcu oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 19 z 19
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142