Warning: Creating default object from empty value in /index.php on line 81
Strona PSL Jaworzno
Start
Strona PSL Jaworzno
Multihistorie w WEDZE
poniedziałek, 12 marca 2012 23:26


Dlaczego wojna?

8 spotkanie - Sebastian Rodzik„Wielki kryzys, nacjonalizm i szowinizm jako przyczyny World War II”- tak brzmiał tytuł ósmego odcinka zmagań młodych pasjonatów historii z cyklu „Multihistorie”, organizowanych przez Klub Środowiskowy ”Wega”, a prowadzonych przez Sebastiana Rodzik, które rozpoczęły się  w sobotę 10 marca, jak zwykle tuż przed południem.

Tym razem najmłodsi badacze historii podjęli wyzwanie zmierzenia się z przyczynami drugiej wojny światowej. Nacechowane licznymi dygresjami i ciekawostkami spotkanie, okraszone wieloma zdjęciami i materiałami filmowymi prezentowanymi na ekranie, prowadzone w formie multimedialnego konwersatorium, rozpoczęło się słynną myślą niemieckiego teoretyka wojny Ericha Ludendorffa „Polityka to sposób prowadzenia wojny, a pokój stanowi jedynie krótki czas pomiędzy kolejnymi wojnami”.

Więcej…
 
Wpisany przez Eugeniusz Janeczek   
sobota, 10 marca 2012 01:03


Wiele się dzieje w „Betlejem”

Ksiądz Mirosław ToszaWiększość z nas jaworznian wie, że w dzielnicy Dąbrowa Narodowa w Jaworznie mieści się siedziba Wspólnoty Betlejem. Mieszkańcy Wspólnoty z księdzem Mirosławem Toszą podejmują się szeregu ciekawych inicjatyw. Ostatnio dom Wspólnoty przy ulicy Długiej 16, staje się otwarty dla wszystkich, organizuje interesujące imprezy dla swoich sympatyków i przyjaciół z zewnątrz. O działalności Wspólnoty Betlejem i o księdzu Mirosławie napisano już dużo.  Szczególnie w ubiegłym roku 2010, kiedy to ksiądz Mirosław został wybrany przez internautów Jaworzna człowiekiem roku. Znana jaworznicka dziennikarka Anna Zielonka z Dziennika Zachodniego na portalu Jaworzno Nasze Miasto (Ks. Mirosław Tosza, jaworznicki Człowiek Roku 2011 ... z Betlejem) pisze: „Mieszkańcy i sympatycy Betlejem już trzykrotnie byli na pielgrzymkach rowerowych w Ziemi Świętej, Watykanie i Grecji. Rok temu biegli w maratonie na Malcie, by uzbierać pieniądze dla chorego Filipka Glinieckiego. Organizują spotkania z cyklu "Dom z kulturą" i Rodzinne Świętowanie Niedzieli i inne ciekawe akcje”.

Na początku marca 2012 roku w Domu Wspólnoty miały miejsce dwa ciekawe wydarzenia artystyczne. W dniu 8 marca odbył się koncert Lidki Pospieszalskiej. Natomiast dzień później została otwarta wystawa fotograficzna znanego polskiego fotografika Macieja Cieślaka. Obydwa wydarzenia pozostawiły po sobie niezapomniane wrażenia wśród licznie Lidka Pospieszalska z zespołemzgromadzonych gości. Anna Zielonka na poprzednio wymienionym portalu (Lidka Pospieszalska z zespołem wystąpiła w Jaworznie) daje jednoznaczną recenzję koncertu: „Koncert Lidii Pospieszalskiej i jej zespołu był prawdziwą ucztą muzyczną. Wykonawcy po prostu zamieniają się w muzykę”

 

 

Zdjęcie - Anna Zielonka


Więcej…
 
wtorek, 06 marca 2012 09:54

Dziennik Zachodni


Piechociński: Zarzuty po katastrofie w Szczekocinach odbieram z pokorą

Janusz PiechocińskiZarzuty wobec polityków pojawiające się po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami odbieram z pokorą - mówił w poniedziałek w Sosnowcu poseł Janusz Piechociński (PSL). Ocenił, że wśród działań naprawczych konieczne jest m.in. przywrócenie techników kolejowych.

Szef sejmowej komisji infrastruktury był pytany przez dziennikarzy, jak przyjmuje pojawiające się po sobotniej katastrofie zarzuty wobec polityków dotyczące zaniedbań w restrukturyzacji polskiej kolei.

- Odbieram je z pokorą dlatego, że prawdą jest przecież, że polska kolej restrukturyzowała się sama przy bardzo nikłym wsparciu ze strony finansów publicznych.Na dobrą sprawę proces jej modernizacji zaczął się z opóźnieniem po wejściu polskiej kolei i Polski do UE, i w dalszym ciągu - nawet na tle tego, co mamy na drogach krajowych - poziom zaangażowania środków publicznych jest ograniczony - powiedział poseł.

Więcej…
 
Przemysł potrzebuje specjalistów


NetTG.pl


Waldemar- Przedsiębiorcy coraz chętniej współpracują ze szkołami zawodowymi, pozyskując w ten sposób wykwalifikowanych pracowników - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji "Szkolnictwo zawodowe dla przemysłu" - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez resort gospodarki.

 

- MG otrzymuje sygnały od przedsiębiorców, że obecny system szkolnictwa nie spełnia potrzeb rynku pracy - powiedział wicepremier Pawlak w czasie spotkania z przedstawicielami firm i uczelni , które odbyło się się 24 lutego 2012 r. w Legnicy. W jego opinii receptą jest unowocześnienie systemu kształcenia zawodowego oraz powiązanie go z rynkiem pracy.

Więcej…
 
niedziela, 19 lutego 2012 09:25


PSL podtrzymuje swoje propozycje ws. emerytur i zamierza spłacić dług

Gazeta Wyborcza

Rada Naczelna PSL podtrzymuje propozycje ws. emerytur, odmienne niż rządowa propozycja stopniowego zrównywania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat. Nasz koalicjant ma nosa do polityki i liczymy, że zmieni zdanie - mówił Waldemar Pawlak.

Według lidera PSL, wcześniejsze doświadczenia współpracy PSL z PO wskazują, że udawało się wypracowywać kompromisowe propozycje - tak było np. w sprawie odprowadzania składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych.

"Mówiono, że gdyby nie tamte zmiany, moglibyśmy być dziś w sytuacji Grecji" - zauważył europoseł PSL Jarosław Kalinowski, który razem z Pawlakiem uczestniczył w sobotniej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL.
Więcej…
 
Reforma sądownictwa
Wpisany przez Gazeta Prawna   
środa, 08 lutego 2012 08:56


PSL mówi "nie" reorganizacji sądów, zgłasza kontrpropozycje

reforma sądownictwa

Przenoszenie do innych sądów spraw niewymagających osobistego stawiennictwa, możliwość czasowego delegowania sędziów do sądów, które mają problemy z terminowym rozpatrywaniem spraw - to niektóre z propozycji PSL, które mówi "nie" reorganizacji sądów rejonowych.

Przenoszenie do innych sądów spraw niewymagających osobistego stawiennictwa, możliwość czasowego delegowania sędziów do sądów, które mają problemy z terminowym rozpatrywaniem spraw - to niektóre z propozycji PSL, które mówi "nie" reorganizacji sądów rejonowych.
Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński poinformował na środowej konferencji prasowej, że ludowcy przygotowali już projekt zmian w tej sprawie, który w najbliższym czasie trafi do laski marszałkowskiej. Jak przekonywał, zmiany proponowane przez PSL pomogą skrócić okres oczekiwania na rozpatrywanie spraw - bez likwidacji poszczególnych sądów.

Więcej…
 


Noworoczne Spotkanie Ludowe w Żywcu

Noworoczne spotkanie w Żywcu21 stycznia 2012 r. /sobota/ w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się Noworoczne Spotkanie Ludowe, które zgromadziło blisko 500 działaczy, członków, sympatyków oraz liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu województwa śląskiego.
Spotkanie otworzył Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Marian Ormaniec oraz Prezes Zarządu Miejskiego PSL w Żywcu Jerzy Kliś, którzy powitali licznie przybyłych gości, na czele z kolegą Januszem Piechocińskim – Posłem na Sejm RP, Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury, członkiem Rady Naczelnej PSL. W spotkaniu uczestniczyła liczna, kilkunastoosobowa grupa ludowców z Jaworzna na czele z Prezesem Zarządu Powiatowego Januszem Ciołczykiem i wiceprezesami: Mariuszem Burczym i Jerzym Kołodziejczykiem.

Więcej…
 
PSL proponuje
poniedziałek, 06 lutego 2012 23:02


Ustawę zaopiniujesz on-line. Jeszcze w tym roku (Radio Zet)

Zaopiniujesz on line

PSL proponuje stworzenie platformy do internetowych konsultacji aktów prawnych. Obywatele mogliby oceniać każdą ustawę, nad którą pracuje rząd.

Aby uniknąć powtórki z ACTA, PSL zaproponował wprowadzenie nowego systemu konsultacji przez internet. "Musimy dać wszystkim obywatelom możliwość zgłaszania uwag do projektów aktów prawnych" - powiedział  minister gospodarki Waldemar Pawlak.

W Ministerstwie Gospodarki trwają prace nad pilotażowym projektem konsultacji online."Taka społeczna <<kontrola>> wpłynie pozytywnie na jakość naszych regulacji" - uważa wicepremier.

Więcej…
 

Gazeta Wyborcza


Pogrzeb Wisławy Szymborskiej

Pogrzeb Szymborskiej. Kraków pożegnał poetkę

Żegnamy poetkę pogodnej strony świata

Andrzej Seweryn wspomina: - Żegnamy dziś Wisławę Szymborską, wielką damę poezji. jej śmierć jest ogromną stratą dla nas wszystkich. Pozostanie człowiekiem wielkiej skromności i ciepła jakie otacza ludzi dobrych i mądrych.

Bronisław Komorowski żegna poetkę: - Nie jest łatwo żegnać Wisławę Szymborską, bo wiemy, że nie ceniła sobie oficjalności, że żałowała czasu na ceremonie, że chciała mówić i uczyła nas jak mówić, jako zwykły człowiek: prosto, krótko i szczerze, ale nie kryjąc własnych uczuć i emocji. Nie jest łatwo ją żegnać. Pragnę podkreślić jedynie to, że pozostawia nam wielki dar, że pozostawia nam zapisaną w wierszach umiejętność dostrzegania wokół siebie zwykłych odruchów piękna i radości świata. Odruchów ważnych, wartych zadziwienia, przeżycia, czasem wartych uśmiechów i ironii. Żegnamy Wisławę Szymborską, poetkę pogodnej strony świata.

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 22 z 24
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142