Start
Strona PSL Jaworzno
Debata nad expose
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 września 2014 19:18

Janusz Piechociński w Sejmie

1 października sejm wysłuchał expose premier Ewy Kopacz. Należy go ocenić jako bardzo dobre (tak dobrego expose w III RP jeszcze nie słyszałem - twierdzi Jacek Żakowski , radio TOK FM ). W imieniu Klubu PSL głos zabrał wicepremier Janusz Piechociński.

J. PiechocińskiW sejmowej debacie na temat expose premier Ewy Kopacz również bardzo dobre przemówienie wygłosił prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński. Przed wystąpieniem wicepremiera głos zabrała przedstawicielka PiS posłanka Anna Zalewska, która niezwykle krytycznie oceniła expose jak i dotychczasowe poczynania koalicyjnego rządu PO-PSL. Anna Zalewska stwierdziła wręcz, że rząd jest skompromitowany, a Kopacz nie ma "moralnych podstaw", by być premierem. Posłowie PiS w czasie wystąpienia wicepremiera we właściwym sobie stylu, próbowali urządzić Muppet Show, starając się zakłócić i zdyskredytować to bardzo konkretne wystąpienie. Brylowali w takim błazeńskim zachowaniu posłowie PiS, znani nam już dobrze z innych kabaretów (posłowie Pawłowicz, Macierewicz itp.). To mało kulturalne, delikatnie mówiąc i nieodpowiedzialne zachowanie posłów PiS, nie wytrąciło wicepremiera z równowagi, powiedział to co powinien powiedzieć, wzywając jednocześnie opozycję, a głównie PiS do opamiętania się i do działania na rzecz Polski a nie tylko z myślą o przeszkadzaniu i o sukcesie w kolejnych wyborach. Przemówienie zostało dobrze odebrane przez specjalistów od polityki i marketingu politycznego jako wystąpienie godne szefa poważnej i odpowiedzialnej partii koalicyjnej jakim jest PSL.

Przy tej okazji trzeba zauważyć mało obiektywne podejście do wystąpienia wicepremiera komentatorów niektórych mediów (głównie telewizji TVN i Polsat). Zamiast obiektywnie przedstawić tezy wystąpienia Piechocińskiego, skupili się na wybranych z kontekstu słowach, na przejęzyczeniach, deformując informacje. Wygląda nawet na to, że starali się ośmieszyć to dobre wystąpienie, twierdząc wręcz że „więcej było w nim elementów humorystycznych niż konkretów”. A było wręcz przeciwnie, warto z uwagą wysłuchać przemówienia wicepremiera.

Obejrzyj film z wystąpienia wicepremiera (PSLnewsy)

 
Dożynki miejskie 2014 w Jaworznie
niedziela, 14 września 2014 18:52

Dożynki miejskie w JaworznieW sobotę 13 września 2014 na jaworznickim Rynku było niezwykle uroczyście i radośnie. Przybyli licznie mieszkańcy miasta, pojawiły się ludowe stroje, maszyny rolnicze, stoiska z plonami działkowców, pszczelarzy, ogrodników, sadowników i miejscowych rolników. Teraz w mieście i jego rozległych dzielnicach, tych którzy utrzymują się z pracy na roli, można policzyć na palcach, chyba nawet jednej ręki. Dużo jest jednak takich którzy uprawiają działki przyzagrodowe, Przydomowe ogródki, działki rekreacyjne. Są też pszczelarze, sadownicy. Kiedyś, jakieś ponad sto lat temu w dzielnicach, które teraz wchodzą w skład naszego miasta, mieszkańcy zajmowali się głównie uprawą ziemi i hodowlą zwierząt.

Dożynki miejskie rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną za plony w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. prałat Eugeniusz Cebulski. Na początku Proboszcz  poświęcił przyniesione plony, wygłosił okolicznościową homilię w której dziękował Bogu za dar ziemi. Podkreślił konieczność właściwego wykorzystania ziemi jak i znaczenie trudnej pracy na roli.

Więcej…
 
Plany Ministra Rolnictwa
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 30 sierpnia 2014 20:26

Minister rolnictwa Marek Sawicki przedstawił najważniejsze plany na najbliższe miesiące

 
Bitwa Warszawska
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 16 sierpnia 2014 19:51

 
Ze strony PSL
Wpisany przez http://www.psl.org.pl/   
sobota, 09 sierpnia 2014 08:14


O rosyjskim zakazie importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły sankcje gospodarcze na Rosję

Artykuł źródłowy

Janusz Piechociński-

Chodzi o wojny handlowe. Koszty i straty będą po obu stronach. Do tego dodać trzeba wojnę domową na Ukrainie inspirowaną i wspieraną z zewnątrz - powiedział w TVP Info w programie „Po przecinku" wicepremier Janusz Piechociński komentując rosyjski zakaz importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły na Rosję sankcje.

Więcej…
 
Polskie firmy
Wpisany przez PSLnewsy   
piątek, 13 czerwca 2014 08:32

 
Wyróżnienie dla lidera PSL Jaworzno
środa, 21 maja 2014 08:53

Złoty Klucz
Złoty Klucz dla Ciołczyka

W miniony  czwartek  15 maja 2014 roku w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala na której podano oficjalne wyniki kolejnej edycji plebiscytu organizowanego przez  Oficynę Wydawniczą Regiony oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich  „Samorządowiec Roku 2012-2013”. Wśród laureatów znalazł się lider powiatowych struktur PSL w Jaworznie, prezes  LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk, któremu „Złoty Klucz” wręczyli redaktor naczelny miesięcznika „Europerspektywy” Janusz Pilszak oraz profesor Marek  Barański.

Więcej…
 
74 rocznica rozstrzelania mieszkańców Ciężkowic

Pod pomnikiem w CiężkowicachW niedzielę 1 czerwca w 74. rocznicę rozstrzelania 20 mieszkańców Ciężkowic pod pomnikiem obok Szkoły Podstawowej nr 18  przy słonecznej pogodzie oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Na uroczystości zorganizowane przez LKS „Ciężkowianka, oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu i klub „Wega” MCKiS - przy wsparciu Gminy Jaworzno -  przybyli mieszkańcy dzielnicy.

Więcej…
 
Strefy Ekonomiczne
Wpisany przez PSLnewsy   

Rząd na wniosek ministra gospodarki rozszerzył kolejnych pięć stref ekonomicznych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 20
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142