Start

Sonda

Na kogo głosujesz?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Logo TSL

Tu Szkolimy Liderów

- SZKOLENIA KIEROWCÓW
- SZKOLENIA INSTRUKTORÓW
- SZKOLENIA ZAWODOWE
- BADANIA PSYCHOTECHNICZNE
- INNE

TSL Burczy & Kaptur Sp. z o. o. http://www.tslszkolenia.pl/

e-mail: tslszkolenia@poczta.fm

ul. Św. Wojciecha 2
43-600  Jaworzno

Telefon: Rafał 606 931 695 Mariusz 790 780 545Ośrodek Psychologiczno Socjologiczny
- Badania kierowców, operatorów sprzętu ciężkiego, obsługi wózków jezdniowych, dźwigów i pojazdów uprzywilejowanych
- Badania pracowników na wysokości, górnictwa, transportu kolejowego, instruktorów  i egzaminatorów nauki jazdy oraz kandydatów
- Inne badania psychologiczne wynikające z kodeksu pracy i rozporządzeń resortowych

43-600 Jaworzno Grunwaldzka 235

Telefon: 605338535


Strona PSL Jaworzno
Ostatnie Wieści Spod KIL-a
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 21:39

Pan Jerzy Jabłoński


Odszedł od nas Prezes Koła Inteligencji Ludowej z Tarnowa, Kolega Jerzy Jabłoński. Nie spotkałem się nigdy z Jerzym osobiście, ale był mi bliskim człowiekiem. Do polityki, która coraz bardziej staje się odległa od zwykłego człowieka, starał się wprowadzać element ludzki. Z wielką radością na naszej stronie internetowej, umieszczaliśmy "Wieści Spod KIL’A". Wnosiły dużo ożywienia do suchego języka polityki. Będzie nam bardzo brakowało Jerzego, jego przemyśleń, mądrych artykułów. Mam nadzieję, że znajdą się następcy, którzy podejmą to wartościowe dzieło Jerzego. Idee Koła Inteligencji Ludowej są mi bliskie, jako że sam pochodzę z ziemi Witosa, spod Tarnowa. Mój dziadek, jako wójt jednej ze wsi z okolic Tarnowa, współpracował kiedyś z Witosem wprowadzając w życie idee tego wielkiego przywódcy ruchu ludowego. Kolega Jerzy Jabłoński na zawsze, głęboko pozostanie w naszej pamięci!

Z wyrazami szacunku i współczucia dla rodziny Jerzego i jego znajomych, administrator strony PSL Jaworzno - Eugeniusz Janeczek

Poniżej już ostatnie "Wieści Spod KIL'A" ...

Więcej…
 
Nasze spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II
Wpisany przez Janusz Ciołczyk   

U Ojca Świętego w Watykanie
Moje wspomnienie

Są w życiu chwile dla których warto żyć. Dla mnie z pewnością taką chwilą było spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w październiku 2003 roku, gdy wraz z Bogusławem Śmigielskim oraz Andrzejem Węglarzem miałem honor i zaszczyt wręczyć papieżowi Polakowi honorowe obywatelstwo miasta Jaworzna przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 15 października 2003 roku.

Więcej…
 
Rewolucja w pośredniakach
Wpisany przez www.money.pl   

Logo portalu money.pl


600 milionów dla firm i bezrobotnych - rewolucja w pośredniakach

artykuł źródłowy na stronie Money.pl

Autor: Andrzej Zwoliński, współpraca Jan Bluz

Kosiniak-Kamysz Segregacja bezrobotnych, refundowanie składek pracowniczych, wielotysięczne bony, pożyczki, premie dla urzędników za efekty, programy dla młodych bezrobotnych i osób powyżej 50. roku życia (50+) - to rozwiązania, które wprowadza uchwalona przez Sejm ustawa reformująca działanie urzędów pracy. Ustawa trafiła do Senatu i resort pracy chce, by jeszcze przed wakacjami weszła w życie. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o początku rewolucji w pośredniakach i chce na nią wydać grubo ponad pół miliarda złotych. Sprawdziliśmy, kto może sięgnąć po te pieniądze i jak zmiany oceniają eksperci rynku pracy.

Tuż po głosowaniu minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział: chcemy zmienić obraz urzędów pracy, dostosować je do oczekiwań bezrobotnych i wymagań pracodawców. To jest szansa na szybsze usługi dla rynku pracy, lepsze, wyższej jakości, mniej zbiurokratyzowane i bardziej efektywne.

Zdaniem ministra, im szybciej zacznie działać nowa ustawa, tym bardziej pomoże ona w osiągnięciu założonego celu na koniec roku - 13-procentowego bezrobocia.

Więcej…
 
Promocja polskiej gospodarki
Wpisany przez Misterstwo Gospodarki   
czwartek, 27 lutego 2014 21:30

Wicepremier Piechociński i minister Sikorski o współpracy gospodarki i dyplomacji w zakresie promocji Polski

Artykuł źródłowy na stronie Ministerstwa Gospodarki

Promocja polkiej gospodarki- Zadania, które realizuje MG i MSZ, pokazują wyzwania, przed jakimi stoi polska gospodarka. Udało nam się określić kierunki wzajemnej współpracy, dzięki temu będziemy uzupełniać nasze działania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji poświęconej promocji gospodarczej i wsparciu przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Spotkanie odbyło się 27 lutego 2014 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Więcej…
 
Rozszerzenie projektu GEOsfera
wtorek, 21 stycznia 2014 11:53

Projekt GEOsfera


Dzisiaj wiele terenów Jaworzna po intensywnej eksploatacji przemysłowej wymaga rekultywacji. Mieszkańcy wiedzą, że jest realizowany ciekawy projekt miejski o nazwie GEOsfera, który zajmuje się zagospodarowaniem dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Powstający tam ośrodek edukacji geologiczno - ekologicznej cieszy się dużym zainteresowaniem i już jest licznie odwiedzany przez mieszkańców miasta. Jak czytamy na stronie internetowej miasta: niedługo zostanie w pełni udostępniony, by stać się niepowtarzalnym terenem do nauki i rekreacji1 ”.

Jako rozszerzenie projektu GEOsfera, został zaproponowany równie ciekawy projekt (nie mający na razie swojej nazwy), którego jednym z głównych założeń jest wypas terenów rolnych objętych ochroną przyrodniczą i nieużytków zarośniętych głównie chwastami i krzewami przez małe przeżuwacze tj. kozy i owce. Przy okazji przewidywana jest także hodowla zarodowa zwierząt gospodarskich rasy polskiej (kozy, owce, krowy, trzoda chlewna, drobny inwentarz - drób, króliki), w zagrodzie edukacyjnej na obszarze ok. 1 ha. Chodzi także o to aby zwierzęta będące jeszcze w niedalekiej przeszłości w naszych zagrodach można było oglądać nie tylko tylko na filmach, a po naszych licznych nie zagospodarowanych  terenach nie buszowały tylko dziki.

Więcej…
 
Spotkanie z poezją Zbyszka Mirosławskiego
wtorek, 28 stycznia 2014 22:12


Koło Inteligencji Ludowej Tarnów

BEZ ZIEMSKIEGO ADRESU

*  *  *
Miłość potokiem jest, co w morze pędzi.
Potokiem skał i słów splątanych razem,
by z rozpienionych chmur odbić obrazem
pełni błękitu wód zmieszany język.
Co chce wyrazić ból i żal łabędzi,
kiedy ostatni śpiew tego wyrazem
ale nadzieje ma, że rozkwit marzeń
będzie spełnieniem snów na miarę chęci.
Wreszcie do tańca gna para po parze,
toń chmur i skał, i słów, kolorów tęczy.
Kipiel wzburzonych wód opada w jarze
i na spokojny port trafia zaręczyn.
Fala wygładza się, chce się zestarzeć
w harmonii uczuć pewnej poręczy.

Więcej…
 
Spotkanie noworoczne  Email
Wpisany przez Co Tydzień   
sobota, 18 stycznia 2014 20:42
Blisko dwieście osób wzięło udział w spotkaniu noworocznym na zaproszenie posła Wojciecha Saługi. To reprezentanci bardzo różnych środowisk. Od wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, ministra Tomasza Tomczykiewicza, czy europosła Jerzego Buzka do przedstawicieli miejskich i wojewódzkich instytucji, przedsiębiorców, nauczycieli, lekarzy, ludzi kultury, społeczników, działaczy sportowych i działkowców.
Więcej…
 
Witos i obłuda PiS
czwartek, 23 stycznia 2014 14:01

Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą 140 rocznicę urodzin Wincentego Witosa wielkiego przywódcy ruchu ludowego . Na czym polega obłuda PiS, wykorzystująca cynicznie rocznicę do rozgrywek politycznych?

Więcej…
 
Odnawialne źródła energii ...
Wpisany przez http://www.mg.gov.pl/   

Janusz Piechociński

Wicepremier Piechociński: OZE szansą dla Polski

- Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, tworzy miejsca pracy oraz obniża emisyjność gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji: „Rozwój odnawialnych źródeł energii szansą dla Polski”, która odbyła się 27 listopada 2013 r. w MG.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że dzięki odpowiednim zapisom „Polityki Energetycznej Polski do 2050 r.” możliwe będzie oparcie sektora na odnawialnych źródłach energii. Pozwoli to również na efektywne gospodarowanie złożami paliw kopalnych, które ulegają wyczerpaniu. - Teraz podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski są krajowe zasoby węgla. W kolejnych dziesięcioleciach będzie to OZE, a więc biomasa, biogaz, energia słoneczna i energia wiatrowa na lądzie i morzu - wyjaśnił ... (więcej na stronie www.mg.gov.pl )

Źródła energiiPobierz dokument autorstwa J. Piechocińskiego w postaci pliku pdf

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 19
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142