Start
Strona PSL Jaworzno
Obchody Święta 3 Maja w Jaworznie
Wpisany przez www.jaw.pl   
wtorek, 03 maja 2016 12:09

Z okazji 225. rocznicy 3 Maja w Jaworznieuchwalenia Konstytucji 3-go Maja, w Jaworznie odbyły się uroczyste obchody tego święta. Po mszy  w miejscowym kościele, pochód z orkiestrą górniczą na czele i pocztami sztandarowymi przemaszerował pod Pomnik Niepodległości na rynku. Tutaj przemówienie  wygłosił prezydent miasta. Była też krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów jaworznickich szkół.  Po czym delegacje organizacji społeczno-politycznych, zakładów pracy, szkół i mieszkańców złożyły kwiaty. Poniżej film ze strony społecznościowej Jaworzna (kliknij jeśli chcesz obejrzeć stronę źródłową).

Obejrzyjmy także galerię zdjęć z tego święta (poniżej) >>

Więcej…
 
Kosiniak-Kamysz w sprawie Trybunału Konstytucyjnego
Wpisany przez http://wiadomosci.onet.pl/   
niedziela, 01 maja 2016 19:27

Kosiniak KamyszProjekt PSL kompromisowy, zakończy wojnę polsko-polską o TK

artykuł źródłowy >>

To projekt kompromisowy, projekt ustawy konsensualnej, która zakończy wojnę polsko-polską, wojnę o Trybunał Konstytucyjny – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz o projekcie nowelizacji ustawy o TK złożonym wczoraj w Sejmie przez ludowców.

- Ta propozycja bazuje na wartościach i propozycjach zgłaszanych przez różne formacje polityczne, i opozycyjne, i te które dziśsprawują władzę - ocenił Kosiniak-Kamysz, który w sobotę rozmawiał z dziennikarzami w Kakowie.

- Nasz projekt rozwiązuje całą sytuację chaosu konstytucyjnego, dotyczy rozwiązania kwestii personalnych, technicznych, jak i przyszłości Trybunału - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Zaznaczył, że założenia projektu skierował do wszystkich formacji politycznych obecnych w Sejmie, a także do prezydenta i prezesa TK. Spotkały się one – według Kosiniaka-Kamysza – z pozytywnym odzewem m.in. ze strony wicepremiera Jarosława Gowina. - Kuluarowo, w rozmowach też nie brakowało dobrych opinii, zarówno ze strony partii opozycyjnych, jak i ze strony PiS - powiedział.

Szef ludowców zadeklarował gotowość do konsultacji, spotkań w sprawie projektu z opozycją, jak również stroną rządową. Według niego stosunek PiS do tego projektu ustawy będzie testem, czy partia ta dąży do rozwiązania konfliktu dotyczącego TK.

Więcej…
 
PSL za powstaniem Narodowego Programu Rozwoju Energii Odnawialnej
Wpisany przez http://www.psl.org.pl/nowosci/aktualnosci_polityczne/   
środa, 27 kwietnia 2016 16:46

Artykuł źródłowy >>

Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało dzisiaj  w Sejmie, konferencja naukową dotyczącą Odnawialnych Źródeł Energii. Ludowcy chcą w ten sposób uświadomić obywateli jak ważne w rozwoju polskiej energii będzie zielona energia.

Ludowcy od dawna  uważają za konieczne zwiększenie udziału energii z odnawialnych źródeł. To szansa na nowe miejsca pracy, zwiększenie dochodów samorządu terytorialnego oraz ochronę środowiska.

- PSL  wywodząc się z polskiej wsi zawsze żył w rytm natury. Ten rytm w obecnych czasach oddaje właśnie pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł - powiedział na otwarcie konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Dlatego chcemy, aby powstał Narodowy Program Rozwoju Energii Odnawialnej, który nie tylko by wspierał budowę takich elektrowni, ale też edukował obywateli w tym temacie - dodał.

Przypomnijmy, że to dzięki PSL w poprzedniej kadencji Sejmu udało się uchwalić ustawę o OZE. Określała ona nowe zasady wsparcia dla różnego rodzaju odnawialnych źródeł energii. Przepisy miały wejść w życie już od 1 stycznia 2016 r., jednak PiS przełożyło to o pół roku. Dodatkowo politycy PiS zapowiedzieli  wprowadzenie przepisów ograniczających stawianie wiatraków.

Więcej…
 
Uchwała Rady Naczelnej PSL
Wpisany przez Janusz Piechociński - Blog   


Uchwała RN PSL w sprawie sytuacji społeczno–politycznej w kraju

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego wyraziła głęboki niepokój w związku z sytuacją wewnętrzną i zewnętrzną Polski. Określanie przez prominentnych polityków rządzącej partii, ludzi protestujących przeciw rządowi, mianem zdrajców, tworzy w kraju głębokie podziały i zamyka drogę do dialogu.

Kryzys polityczny powstały wokół Trybunału Konstytucyjnego znaczącą pogorszył pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Dlatego Rada Naczelna PSL wzywa również rząd do wznowienia dialogu społecznego z opozycją na warunkach partnerskich oraz do natychmiastowego zakończenia kryzysu konstytucyjnego.

Uchwała RN PSL w sprawie realizacji rządowego programu 500

Przyjęte przez rząd rozwiązanie dotyczące programu 500 jest zdaniem Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego sprzeczne ze społecznym poczuciem sprawiedliwości i wymaga korekty. RN PSL zobowiązała Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa do podjęcia poselskich  inicjatyw w celu wprowadzenia do programu 500 pro społecznych rozwiązań.
Więcej…
 
PSL kontra PiS ws. Bogdanki
Wpisany przez Dziennik Zachodni   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:50

"Nie po to budowaliśmy kopalnię, aby to roztrwonić dla ratowania Śląska"

Artykuł źródłowy - Dziennik zachodni >>

Po konferencji europoseł, starosta, radny wojewódzki, burmistrz i wójtowie podpisali oświadczenie, w którym wyrażają niepokój, a zarazem apelują do lubelskich parlamentarzystów i wojewody o roztropne decyzje w sprawie Bogdanki

Po konferencji europoseł, starosta, radny wojewódzki, burmistrz i wójtowie podpisali oświadczenie, w którym wyrażają niepokój, a zarazem apelują do lubelskich parlamentarzystów i wojewody o roztropne decyzje w sprawie Bogdanki

Co lubelscy parlamentarzyści PiS zrobią w sprawie Bogdanki? – takie pytanie padło w poniedziałek podczas konferencji prasowej zwołanej przez lubelskie PSL. PiS odpiera, że to tylko kiepska gra polityczna, bo sprawy Bogdanki nie ma.

Więcej…
 
Premier Beata Szydło zwiedziła nowo budowany blok 910 MW
Wpisany przez dlaCiebietv   
poniedziałek, 22 lutego 2016 18:55

Trwa budowa największej inwestycji w Jaworznie, czyli nowego bloku 910 MW. W poniedziałek do naszego miasta zawitała premier RP Beata Szydło, która zwiedziła budowę nowego bloku. Premier podczas spotkania z dziennikarzami powiedziała, że nowa inwestycja jest „dobrą przyszłością dla polskiej gospodarki”.

Obejrzyj film na YouTube >>

 
71. rocznica wyzwolenia Jaworzna
Wpisany przez dlaCiebietv   
sobota, 23 stycznia 2016 19:39

Dokładnie 22 stycznia 1945 roku Jaworzno zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej przez Armię Czerwoną. Jako pierwsze zostały wyzwolone Ciężkowice. Walki trwały do 23 stycznia, a ostatni niemieccy żołnierze opuścili miasto 26 stycznia. W rocznice wyzwolenia Jaworzna założono pod pomnikami kwiaty oraz zapalono znicze.

 
Co przyniesie rok 2016?
Wpisany przez Michał Żuławiński, analityk   
sobota, 16 stycznia 2016 13:39


Michał Żuławiński

Polska w centrum uwagi

Źródło: http://www.bankier.pl/

W tym roku na nasz kraj przynajmniej kilkukrotnie zwrócone będą oczy światowej opinii publicznej. Dziać się tak będzie z kilku powodów.
Do miana jednego z najważniejszych geopolitycznych wydarzeń 2016 r. pretenduje z pewnością szczyt NATO (8-9 lipca), którego gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Warszawa. Decyzja o jego organizacji w stolicy Polski zapadła już dwa lata temu. Koszty organizacji szczytu szacowane są na ponad 150 mln złotych.

NATO

Szczyt odbywał się będzie na Stadionie Narodowym, jednak – co jest sprawą szczególnie symboliczną - obiad dla przywódców państw i rządów zostanie wydany w tej samej sali w Pałacu Prezydenckim, w której w 1955 roku podpisano Układ Warszawski. Organizatorzy szacują, że szczyt NATO przyciągnie do Warszawy 2500 delegatów i nawet 2000 dziennikarzy i ekspertów.
Jeszcze zagranicznych gości przyciągną do Polski Światowe Dni Młodzieży (26-31 lipca). Decyzję o wyborze Krakowa na miejsce kolejnego spotkania młodych katolików z całego świata papież Franciszek przedstawił dwa lata temu w Rio de Janeiro. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Papież FranciszekWedług szacunków, w powitaniu papieża może uczestniczyć 500-600 tys. osób, a we mszy świętej z jego udziałem nawet 2 mln osób. Pełnomocnikiem rządu ds. organizacji ŚDM został w grudniu Paweł Majewski, były dziennikarz „Rzeczpospolitej”.
Głowa Kościoła przyjedzie do naszego kraju 28 lipca i wyjedzie 30 lipca. Podczas swojej wizyty papież najprawdopodobniej odwiedzi jedynie Kraków, choć polscy hierarchowie starają się ściągnąć swojego zwierzchnika m.in. do Warszawy, Gniezna, Poznania, Częstochowy czy Wrocławia.

Więcej…
 
Nowe kopalnie w Jaworznie
Wpisany przez dlaCiebietv   
sobota, 26 grudnia 2015 18:29

Balamara

dlaCiebietv: Do redakcji napłynęły mejle z pytaniami na temat budowy nowych kopalń węgla kamiennego, które będą wydobywać węgiel w obszarze Jaworzna. W imieniu Państwa rozmawiamy na ten temat z Piotrem Kosowiczem, Dyrektorem Wykonawczym firmy Balamara.

Czytaj taże:

Spotkanie mieszkańców Trzebinii Sierszy w sprawie kopalni Mariola w Jaworznie Cięzkowicach
W Jaworznie powstaną 2 kopalnie? (kontrowersje wokół projektu Balamara) - Dziennik Zachodni
Dwie nowe kopalnie w Jaworznie? (kontrowersje wokół projektu Balamara) - Dziennik Zachodni

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 24
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142