Start
Strona PSL Jaworzno
Narodowe Święto Niepodlegości 2013
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 listopada 2013 12:38


Święto Niepodległości w naszym mieście

Pod pomnikiem NiepodległościPodobnie, jak co roku w Jaworznie, Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone było bardzo uroczyście. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (już 95), rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. W czasie tej uroczystej mszy bardzo pouczającą okolicznościową homilię wygłosił ks. Konrad Mruk. Następnie uroczysty orszak przemaszerował już po odnowionym rynku i udał się pod Pomnik Niepodległości.

Więcej…
 
Stulecie domu przy ulicy Długiej 16 ...


Koncert charytatywny na rzecz Wspólnoty "Betlejem”

Afisz koncertowy na 100 lecie Dom przy ulicy Długiej 16 w JaworznieWszyscy w Jaworznie wiedzą co to jest Wspólnota „Betlejem”. Jak czytamy na stronie internetowej „misją wspólnoty jest pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez tworzenie domu, w którym jego mieszkańcy mogą odnaleźć cel i sens życia, odnowić i rozwijać jego dar.”

Dom w którym mieści się „Betlejem” przy ul. Długiej 16 w Jaworznie  ma dokładnie 100 lat, przez 80 lat służył dzieciom za szkołę. Obecnie jest odnawiany i modernizowany, dokładniejszy opis tej ciekawej modernizacji najdziemy na stronie Wspólnoty „Betlejem”.

Więcej…
 

III Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej - afisz
III Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej Jaworzno’2013

Niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości. To wszystko zobaczyliśmy w minioną sobotę 5 października w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podczas III Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Jaworzno‘2013, którego organizatorem był MCKiS Jaworzno. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert, zaś patronat medialny TV Katowice.

Więcej…
 
Powitanie jesieni
poniedziałek, 30 września 2013 10:57

MCKiS "Wega , LKS "Ciężkowianka"


Uczestnicy Święta JesieniŚwięto Jesieni w Ciężkowicach

Nazajutrz po rozpoczęciu kalendarzowej jesieni ciężkowickie kluby „Wega” MCKiS oraz LKS „Ciężkowianka” witały złotą polską jesień podczas plenerowego Święta Jesieni. Podobnie hucznie świętuje się w Cieżkowicach nadejście tej pory roku od przeszło dekady. Impreza rozpoczęła się przed godziną 10 rano i trwała blisko 4 godziny, a wzięło w niej udział ok. 180  uczestników: dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz gości specjalnych- przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 jesień witali: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 (I c, II a, II b), Gimnazjum nr 11 oraz innych jaworznickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wychowawcy, rodzice, dziadkowie i opiekunowie wraz z dziećmi z dzielnicy, a także strażacy OSP Ciężkowice.

Więcej…
 
W 80. rocznicę emigacji Wincentego Witosa

Głos Ludu - pismo Polaków w Czechach


Gródek: Tablica polsko-czeskiej solidarności

Artykuł źródłowy (http://www.glosludu.cz) z 16.09.2013

Janusz Pichociński przy pomniku Witosa w Hradku (Czech)W sobotę na placu przed kościołem braterskim w Gródku (Hradek w Czechosłowacji – dod. admin) została odsłonięta tablica upamiętniająca Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera Rządu Polski, twórcy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość, która niosła się w atmosferze wzajemnej bliskości i solidarności Czechów i Polaków, przyciągnęła tłumy.

 

Więcej…
 

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, „Wega” MCKiS


XV Jubileuszowy Memoriał Jana Ciołczyka

Memoriał Jana Ciołczyka - młodzi piłkrze z CięzkowicJubileuszowy XV Memoriał im. Jana Ciołczyka, zasłużonego działacza społecznego i sportowego, prezesa LKS „Ciężkowianka” w latach 1982-98 przeszedł do historii. W niedzielę 8 września 2013 r.  w ramach bloku sportowego Festynu z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy na stadionie LKS „Ciężkowianka” rywalizowały drużyny trampkarzy, orlików oraz seniorów amatorów.

Organizatorami imprezy byli LKS „Ciężkowianka”, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz klub MCKiS „Wega”. Honorowy patronat nad imprezą o zasięgu regionalnym objął Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.

Więcej…
 
Gilowice - jubileusz 50-lecia
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 września 2013 15:45

„Wierni tradycji przez pokolenia”


50 lat zepołu

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gilowianka”  im. Olimpii Ormaniec

W sobotę 31 sierpnia 2013 roku Regionalny Zespól Ludowy „Gilowianka” z Gilowic koło Żywca obchodził jubileusz, 50 lat swojego istnienia i działalności.

Więcej…
 

Jaworznicki Budżet Obywatelskiwiadomosci24.pl

Jaworzno: oddano 18 procent głosów w budżecie obywatelskim

Artykuł źródłowy na stronie wiadomosci24.pl

liczenie głosówDawid Serafin Data dodania: 2013-09-19 15:25

19 września 2013 poznaliśmy wstępne wyniki głosowania. W sumie w głosowaniu oddano 14 604 głosy, co daje frekwencję na poziomie 18 proc.  ponieważ do głosowania uprawnionych było 80 648 osób. Warto zaznaczyć, że w Jaworznie głosować mogły już osoby które ukończyły 15. rok życia.

Więcej…
 
Akcja lato 2013 ...
środa, 28 sierpnia 2013 14:29

MCKiS "WEGA", LKS "Cięzkowianka"


Wszyscy pod zjeżdżalnią

WEGA FUN PACK- kontynuacja

Drugi tydzień sierpniowego bloku zajęć wakacyjnych WEGA FUN PACK, przygotowanych przez klub środowiskowy „Wega” i klub  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno dla dzieci, które spędzają okres letniej kanikuły w mieście, przyniósł wytc

hnienie od afrykańskich upałów. W zajęciach uczestniczyło od 30 do 40 uczestników w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 20
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142