Start
Strona PSL Jaworzno
Witos i obłuda PiS
czwartek, 23 stycznia 2014 14:01

Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą 140 rocznicę urodzin Wincentego Witosa wielkiego przywódcy ruchu ludowego . Na czym polega obłuda PiS, wykorzystująca cynicznie rocznicę do rozgrywek politycznych?

Więcej…
 
Spotkanie noworoczne  Email
Wpisany przez Co Tydzień   
sobota, 18 stycznia 2014 20:42
Blisko dwieście osób wzięło udział w spotkaniu noworocznym na zaproszenie posła Wojciecha Saługi. To reprezentanci bardzo różnych środowisk. Od wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, ministra Tomasza Tomczykiewicza, czy europosła Jerzego Buzka do przedstawicieli miejskich i wojewódzkich instytucji, przedsiębiorców, nauczycieli, lekarzy, ludzi kultury, społeczników, działaczy sportowych i działkowców.
Więcej…
 
Odnawialne źródła energii ...
Wpisany przez http://www.mg.gov.pl/   

Janusz Piechociński

Wicepremier Piechociński: OZE szansą dla Polski

- Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, tworzy miejsca pracy oraz obniża emisyjność gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji: „Rozwój odnawialnych źródeł energii szansą dla Polski”, która odbyła się 27 listopada 2013 r. w MG.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że dzięki odpowiednim zapisom „Polityki Energetycznej Polski do 2050 r.” możliwe będzie oparcie sektora na odnawialnych źródłach energii. Pozwoli to również na efektywne gospodarowanie złożami paliw kopalnych, które ulegają wyczerpaniu. - Teraz podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski są krajowe zasoby węgla. W kolejnych dziesięcioleciach będzie to OZE, a więc biomasa, biogaz, energia słoneczna i energia wiatrowa na lądzie i morzu - wyjaśnił ... (więcej na stronie www.mg.gov.pl )

Źródła energiiPobierz dokument autorstwa J. Piechocińskiego w postaci pliku pdf

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodlegości 2013
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 listopada 2013 12:38


Święto Niepodległości w naszym mieście

Pod pomnikiem NiepodległościPodobnie, jak co roku w Jaworznie, Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone było bardzo uroczyście. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (już 95), rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. W czasie tej uroczystej mszy bardzo pouczającą okolicznościową homilię wygłosił ks. Konrad Mruk. Następnie uroczysty orszak przemaszerował już po odnowionym rynku i udał się pod Pomnik Niepodległości.

Więcej…
 
Stulecie domu przy ulicy Długiej 16 ...


Koncert charytatywny na rzecz Wspólnoty "Betlejem”

Afisz koncertowy na 100 lecie Dom przy ulicy Długiej 16 w JaworznieWszyscy w Jaworznie wiedzą co to jest Wspólnota „Betlejem”. Jak czytamy na stronie internetowej „misją wspólnoty jest pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez tworzenie domu, w którym jego mieszkańcy mogą odnaleźć cel i sens życia, odnowić i rozwijać jego dar.”

Dom w którym mieści się „Betlejem” przy ul. Długiej 16 w Jaworznie  ma dokładnie 100 lat, przez 80 lat służył dzieciom za szkołę. Obecnie jest odnawiany i modernizowany, dokładniejszy opis tej ciekawej modernizacji najdziemy na stronie Wspólnoty „Betlejem”.

Więcej…
 

III Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej - afisz
III Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej Jaworzno’2013

Niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości. To wszystko zobaczyliśmy w minioną sobotę 5 października w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podczas III Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Jaworzno‘2013, którego organizatorem był MCKiS Jaworzno. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert, zaś patronat medialny TV Katowice.

Więcej…
 
W 80. rocznicę emigacji Wincentego Witosa

Głos Ludu - pismo Polaków w Czechach


Gródek: Tablica polsko-czeskiej solidarności

Artykuł źródłowy (http://www.glosludu.cz) z 16.09.2013

Janusz Pichociński przy pomniku Witosa w Hradku (Czech)W sobotę na placu przed kościołem braterskim w Gródku (Hradek w Czechosłowacji – dod. admin) została odsłonięta tablica upamiętniająca Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera Rządu Polski, twórcy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość, która niosła się w atmosferze wzajemnej bliskości i solidarności Czechów i Polaków, przyciągnęła tłumy.

 

Więcej…
 
Powitanie jesieni
poniedziałek, 30 września 2013 10:57

MCKiS "Wega , LKS "Ciężkowianka"


Uczestnicy Święta JesieniŚwięto Jesieni w Ciężkowicach

Nazajutrz po rozpoczęciu kalendarzowej jesieni ciężkowickie kluby „Wega” MCKiS oraz LKS „Ciężkowianka” witały złotą polską jesień podczas plenerowego Święta Jesieni. Podobnie hucznie świętuje się w Cieżkowicach nadejście tej pory roku od przeszło dekady. Impreza rozpoczęła się przed godziną 10 rano i trwała blisko 4 godziny, a wzięło w niej udział ok. 180  uczestników: dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz gości specjalnych- przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 jesień witali: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 (I c, II a, II b), Gimnazjum nr 11 oraz innych jaworznickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wychowawcy, rodzice, dziadkowie i opiekunowie wraz z dziećmi z dzielnicy, a także strażacy OSP Ciężkowice.

Więcej…
 

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, „Wega” MCKiS


XV Jubileuszowy Memoriał Jana Ciołczyka

Memoriał Jana Ciołczyka - młodzi piłkrze z CięzkowicJubileuszowy XV Memoriał im. Jana Ciołczyka, zasłużonego działacza społecznego i sportowego, prezesa LKS „Ciężkowianka” w latach 1982-98 przeszedł do historii. W niedzielę 8 września 2013 r.  w ramach bloku sportowego Festynu z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy na stadionie LKS „Ciężkowianka” rywalizowały drużyny trampkarzy, orlików oraz seniorów amatorów.

Organizatorami imprezy byli LKS „Ciężkowianka”, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz klub MCKiS „Wega”. Honorowy patronat nad imprezą o zasięgu regionalnym objął Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 20
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142