Warning: Creating default object from empty value in /index.php on line 81
Wybory do PE
Start Wybory do PE 2014 Wybory do PE
Wybory do PE
Wpisany przez www.money.pl   

www.money.pl


Janusz PiechocińskiPSL ma specjalne hasło

artykuł źródłowy na stronie www.money.pl

Tradycja, nowoczesność, Polska - pod takim hasłem PSL startuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy łączyć Polaków, jesteśmy sprawdzonymi ludźmi od działania - przekonywali politycy PSL, prezentując hasło w Sejmie.

- Tradycja, nowoczesność, Polska - to oddaje prawie 120 lat PSL - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Zaznaczył, że ludowcy są przede wszystkim sprawdzonymi ludźmi od sprawdzonego działania i chcą jednać ludzi wobec współczesnych wyzwań.

Szef kampanii PSL Adam Jarubas mówił z kolei, że zawarte w haśle słowo tradycja odnosi się do dziedzictwa kulturowego i historycznego, backgroundu aksjologicznego; z kolei nowoczesność nawiązuje do innowacyjności w gospodarce, edukacji, przedsiębiorczości.

- Wyzwaniem przed Polską i Polakami jest połączenie tych wartości - mówił Jarubas. Podkreślił, że PSL chce łączyć Polaków, podkreślać ich wspólnotowość, dostrzegać, jaką siłę w modernizacji kraju ma społeczna energia Polaków. Poinformował, że konwencja krajowa PSL odbędzie się 5 kwietnia. W internecie dostępny jest także spot wyborczy Stronnictwa.

Ludowcy ogłosili już skład list do europarlamentu m.in. w okręgach: mazowieckim, warszawskim, małopolsko-świętokrzyskim, lubelskim i wielkopolskim. Na Mazowszu listę otworzy europoseł, szef Rady Naczelnej partii Jarosław Kalinowski, na Podkarpaciu minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Krakowie i Lublinie jedynki dostaną europosłowie Czesław Siekierski i Arkadiusz Bratkowski. W Poznaniu listę otworzy czwarty z eurodeputowanych Stronnictwa Andrzej Grzyb, a za nim będzie wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.

Lider partii, wicepremier Janusz Piechociński nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Taką samą decyzję podjął b. prezes PSL Waldemar Pawlak. Wybory do PE odbędą się w Polsce w maju tego roku. Wybierzemy 51 europosłów.