Warning: Creating default object from empty value in /index.php on line 81
PSL za powstaniem Narodowego Programu Rozwoju Energii Odnawialnej
Start Aktualności PSL PSL za powstaniem Narodowego Programu Rozwoju Energii Odnawialnej
PSL za powstaniem Narodowego Programu Rozwoju Energii Odnawialnej
Wpisany przez http://www.psl.org.pl/nowosci/aktualnosci_polityczne/   
środa, 27 kwietnia 2016 16:46

Artykuł źródłowy >>

Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało dzisiaj  w Sejmie, konferencja naukową dotyczącą Odnawialnych Źródeł Energii. Ludowcy chcą w ten sposób uświadomić obywateli jak ważne w rozwoju polskiej energii będzie zielona energia.

Ludowcy od dawna  uważają za konieczne zwiększenie udziału energii z odnawialnych źródeł. To szansa na nowe miejsca pracy, zwiększenie dochodów samorządu terytorialnego oraz ochronę środowiska.

- PSL  wywodząc się z polskiej wsi zawsze żył w rytm natury. Ten rytm w obecnych czasach oddaje właśnie pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł - powiedział na otwarcie konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Dlatego chcemy, aby powstał Narodowy Program Rozwoju Energii Odnawialnej, który nie tylko by wspierał budowę takich elektrowni, ale też edukował obywateli w tym temacie - dodał.

Przypomnijmy, że to dzięki PSL w poprzedniej kadencji Sejmu udało się uchwalić ustawę o OZE. Określała ona nowe zasady wsparcia dla różnego rodzaju odnawialnych źródeł energii. Przepisy miały wejść w życie już od 1 stycznia 2016 r., jednak PiS przełożyło to o pół roku. Dodatkowo politycy PiS zapowiedzieli  wprowadzenie przepisów ograniczających stawianie wiatraków.

Warto przypomnieć, że PiS odroczył także wsparcie dla wytwórców energii z paneli fotowoltaicznych i wszystko wskazuje na to, że w ogóle się z niego wycofa.Tymczasem obywatele zainwestowali już prywatne środki w panele fotowoltaiczne.

- Trzeba wyraźnie pokazać gdzie jest świetlana przyszłość. Ta przyszłość jest w odnawialnych źródłach energii . Nie ma dla niej alternatywy - mówił były premier Waldemar Pawlak.

Marek Józefiak z Polskiej Zielonej Sieci zauważył natomiast, jak wielką rolę mogą odegrać odnawialne źródła energii w rozwoju Polski.

- W najbliższych latach stoimy przed wyzwaniem zastąpienia kilku gigawatów energii pozyskiwanych z elektrowni zasilanych węglem.  To właśnie mogą uczynić odnawialne źródła energii - powiedział. Z kolei były poseł Artur Bramora dodawał - Bezpieczeństwo energetyczne obywatela to bezpieczeństwo energetyczne obywatela.

PSL nie poprzestanie na tych działaniach i dalej będzie zabiegał, aby odnawialne źródła energii odgrywały dużo większą rolę w rozwoju naszego kraju.