Start Z kraju
Strona PSL Jaworzno - Z kraju


Wybory do PE -wyniki
Wpisany przez Ludowiec Tarnowski   

Do Parlamentu Europejskiego PiS wprowadzi 27 eurodeputowanych, Koalicja Europejska  - 22, a Wiosna - trzech

Wyniki wyborów do PE

Adam Jarubas - okręg 10

Okręg  10

małopolskie i świętokrzyskie

Jarosław Kalinowski - okręg 5

Okręg  5
mazowieckie

Krzysztof Hetman - okręg 8

Okręg  8
lubelskie

Więcej w gazetce internetowej "Ludowiec Tarnowski" >>

 
Deklaracja programowa Koalicji Europejskiej
Wpisany przez psl.org.pl   

"Przyszłość Polski. Wielki wybór"

Program wyborczy KE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf

Pobierz pełny program KE w pdf >>


pdf

Pobierz list Presesa PSL na wybory PE>>

 
Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego cd.
Wpisany przez Nowe Wiesci spod KIL'a   
sobota, 30 marca 2019 09:11

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło kandydatów  w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Władysław Kosiniak - Kamysz na konwencji w Warszawie zaprezentował też odważne propozycje programowe. Czytaj więcej w "Nowych Wieściach spod KIL'a" >>

Kandydaci PSL do PEKandydat do PE - Ślląsk

województwo śląskie

Kandydatem z okręgu śląskiego nr.11 jest starosta z Kłobucka Henryk Kiepura


 
PSL CHCE ZWOŁANIA RADY BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
Wpisany przez "Nowe Wieści spod KIL-a"   
wtorek, 19 lutego 2019 18:35

Władysław Kosiniak-KamyszPolitycy Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o utworzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (RBN). Prośba ta ma związek z kryzysem polsko-izraelskim, jaki pojawił się w ostatnich dniach. Do tego domagają się dymisji Jacka Czaputowicza ze stanowiska szefa MSZ. Uważają, że resort w ogóle nie zareagował na sytuację.

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski jest polityka zagraniczna polskiego rządu, polska dyplomacja. To jest smutne, że musimy to stwierdzić – stwierdził lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, apelując do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
- Panie prezydencie, dzisiaj nie jest czas mówienia o tym, że można użyczyć "Zameczek" w Wiśle, tylko jest moment na zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Jest tak dużo problemów, niewyjaśnionych sytuacji, strat gospodarczych, błędów dyplomatycznych, że szkoda gadać. Oczekujemy informacji od rządu, ale poważnej rozmowy na RBN — powiedział na konferencji w sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.
Tym samym nawiązał do tweeta prezydenta Andrzeja Dudy, w którym pisał, że “gotów jest udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4)”.  Lider PSL stwierdził też, że “największym zagrożeniem dla Polski jest polska dyplomacja”. - To jest smutne, że musimy to stwierdzić. Nie widzimy żadnych pozytywnych efektów działań dyplomatycznych — dodał.
Partia reaguje tak ze względu na napięcie sytuacji pomiędzy Polską a Izraelem. Premier Benjamin Netanjahu miał powiedzieć, że “Polacy współdziałali z nazistami przy Holokauście", a izraelski szef MSZ Israel Katz mówił, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W obecnym składzie RBN jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Od 2016 roku nie było posiedzenia RBN.
Oczekujemy informacji od rządu, albo poważnej rozmowy na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, która nie odbyła się od 2016 – dodał Kosiniak-Kamysz. Lider PSL podkreślił też, że zdaniem PSL prezydent powinien aktywnie uczestniczyć w polityce międzynarodowej. 

 
Wyniki wyborów samorządowych w Jaworznie
Wpisany przez http://twojezaglebie.pl/   

Paweł Silbert https://www.wnp.plza portalem Twoje Zagłebie

Paweł Silbert po raz piąty został prezydentem Jaworzna. Poznaliśmy też skład nowej Rady Miejskiej w Jaworznie. Rządzącego od 16 lat Pawła Silberta poparło 64,61 proc. wyborców i to on po raz piąty będzie zarządzał tym miastem. Na 56-letniego Pawła Silberta zagłosowało 23 511 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Na posła PO Pawła Bańkowskiego głos oddało 11 188 wyborców (30,74 proc.), a na Dawida Bógdoła z lokalnego komitetu – 1692 (4,65 proc.).

– Bardzo, ale to bardzo dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli zaufaniem mnie i moją drużynę z JMM i koalicyjnego PiS. Przed nami ciężka prJanusz Ciołczyk - Prezes Zarządu Powiaowego PSL w Jaworznieaca i mam nadzieję, mnóstwo ciekawych wyzwań, które będą nadal odmieniać nasze miasto – skomentował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W wyborach do Rady Miejskiej wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 11 493 jaworznian (32,05 proc.), co daje 9 mandatów. Komitet wyborczy prezydenta Silberta „Jaworzno Moje Miasto” poparło 11 248 mieszkańców (31,37 proc.), co daje 7 mandatów. 7 radnych będzie też miało Prawo i Sprawiedliwość, czyli koalicjant Pawła Silberta. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało głos 9933 jaworznian (27,70 proc.).

Więcej…
 
Emerytura bez podatku!

Do strony  "emerytury bez podatku" >>

Emeryci już swoje w życiu zapłacili.
Najwyższy czas na emeryturę bez podatku!

Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod ustawą „Emerytura bez podatku”. Zakłada ona zniesienie podatków i składek od emerytur i rent. Dzięki temu świadczenia seniorów wzrosną o aż 20%!Ceny w sklepach rosną jak szalone, opłaty za mieszkania i rachunki są coraz wyższe. Drożyzna najmocniej uderza w emerytów i rencistów. Nie wolno zostawić Ich na pastwę losu!O co walczymy?

ZBIÓRKA PODPISÓW!

Musimy zebrać co najmniej 100 000 podpisów pod ustawą „Emerytura bez podatku”. Tylko wtedy zajmie się nią Sejm.
Chcesz nam w tym pomóc?  Dołącz do nas!  Wydrukuj wzór listy poparcia, zbierz podpisy i wyślij na adres:

01-455 Warszawa
Ul. Erazma Ciołka 15/317
EMERYTURA BEZ PODATKU

lista poparcia - pobieranie


LISTA POPARCIA