Start Z kraju
Strona PSL Jaworzno - Z kraju


KRAJOWA KONWENCJA PSL W JASIONCE
Wpisany przez "Ludowiec Tarnowski"   
sobota, 29 lutego 2020 22:20

Konwencja PSL w Jasionce W Jasionce koło Rzeszowa odbyła się w sobotę 29 lutego 2020 konwencja wyborcza kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, inaugurująca jego kampanię prezydencką. Głos podczas wydarzenia zabrał nie tylko lider PSL, ale także jego żona Paulina Kosiniak-Kamysz, czy szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski.

Czytaj więcej o konwencji w "Ludowcu Tarnowskim" >>

 
Wybory do PE -wyniki
Wpisany przez Ludowiec Tarnowski   

Do Parlamentu Europejskiego PiS wprowadzi 27 eurodeputowanych, Koalicja Europejska  - 22, a Wiosna - trzech

Wyniki wyborów do PE

Adam Jarubas - okręg 10

Okręg  10

małopolskie i świętokrzyskie

Jarosław Kalinowski - okręg 5

Okręg  5
mazowieckie

Krzysztof Hetman - okręg 8

Okręg  8
lubelskie

Więcej w gazetce internetowej "Ludowiec Tarnowski" >>

 
Deklaracja programowa Koalicji Europejskiej
Wpisany przez psl.org.pl   

"Przyszłość Polski. Wielki wybór"

Program wyborczy KE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf

Pobierz pełny program KE w pdf >>


pdf

Pobierz list Presesa PSL na wybory PE>>

 
Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego cd.
Wpisany przez Nowe Wiesci spod KIL'a   
sobota, 30 marca 2019 09:11

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło kandydatów  w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Władysław Kosiniak - Kamysz na konwencji w Warszawie zaprezentował też odważne propozycje programowe. Czytaj więcej w "Nowych Wieściach spod KIL'a" >>

Kandydaci PSL do PEKandydat do PE - Ślląsk

województwo śląskie

Kandydatem z okręgu śląskiego nr.11 jest starosta z Kłobucka Henryk Kiepura


 
PSL CHCE ZWOŁANIA RADY BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
Wpisany przez "Nowe Wieści spod KIL-a"   
wtorek, 19 lutego 2019 18:35

Władysław Kosiniak-KamyszPolitycy Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o utworzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (RBN). Prośba ta ma związek z kryzysem polsko-izraelskim, jaki pojawił się w ostatnich dniach. Do tego domagają się dymisji Jacka Czaputowicza ze stanowiska szefa MSZ. Uważają, że resort w ogóle nie zareagował na sytuację.

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski jest polityka zagraniczna polskiego rządu, polska dyplomacja. To jest smutne, że musimy to stwierdzić – stwierdził lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, apelując do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
- Panie prezydencie, dzisiaj nie jest czas mówienia o tym, że można użyczyć "Zameczek" w Wiśle, tylko jest moment na zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Jest tak dużo problemów, niewyjaśnionych sytuacji, strat gospodarczych, błędów dyplomatycznych, że szkoda gadać. Oczekujemy informacji od rządu, ale poważnej rozmowy na RBN — powiedział na konferencji w sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.
Tym samym nawiązał do tweeta prezydenta Andrzeja Dudy, w którym pisał, że “gotów jest udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4)”.  Lider PSL stwierdził też, że “największym zagrożeniem dla Polski jest polska dyplomacja”. - To jest smutne, że musimy to stwierdzić. Nie widzimy żadnych pozytywnych efektów działań dyplomatycznych — dodał.
Partia reaguje tak ze względu na napięcie sytuacji pomiędzy Polską a Izraelem. Premier Benjamin Netanjahu miał powiedzieć, że “Polacy współdziałali z nazistami przy Holokauście", a izraelski szef MSZ Israel Katz mówił, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W obecnym składzie RBN jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Od 2016 roku nie było posiedzenia RBN.
Oczekujemy informacji od rządu, albo poważnej rozmowy na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, która nie odbyła się od 2016 – dodał Kosiniak-Kamysz. Lider PSL podkreślił też, że zdaniem PSL prezydent powinien aktywnie uczestniczyć w polityce międzynarodowej. 

 
Wyniki wyborów samorządowych w Jaworznie
Wpisany przez http://twojezaglebie.pl/   

Paweł Silbert https://www.wnp.plza portalem Twoje Zagłebie

Paweł Silbert po raz piąty został prezydentem Jaworzna. Poznaliśmy też skład nowej Rady Miejskiej w Jaworznie. Rządzącego od 16 lat Pawła Silberta poparło 64,61 proc. wyborców i to on po raz piąty będzie zarządzał tym miastem. Na 56-letniego Pawła Silberta zagłosowało 23 511 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Na posła PO Pawła Bańkowskiego głos oddało 11 188 wyborców (30,74 proc.), a na Dawida Bógdoła z lokalnego komitetu – 1692 (4,65 proc.).

– Bardzo, ale to bardzo dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli zaufaniem mnie i moją drużynę z JMM i koalicyjnego PiS. Przed nami ciężka prJanusz Ciołczyk - Prezes Zarządu Powiaowego PSL w Jaworznieaca i mam nadzieję, mnóstwo ciekawych wyzwań, które będą nadal odmieniać nasze miasto – skomentował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W wyborach do Rady Miejskiej wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 11 493 jaworznian (32,05 proc.), co daje 9 mandatów. Komitet wyborczy prezydenta Silberta „Jaworzno Moje Miasto” poparło 11 248 mieszkańców (31,37 proc.), co daje 7 mandatów. 7 radnych będzie też miało Prawo i Sprawiedliwość, czyli koalicjant Pawła Silberta. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało głos 9933 jaworznian (27,70 proc.).

Więcej…