Start Aktualności PSL
Strona PSL Jaworzno -aktualności


PSL w wyborach samorządoych 2018

WPrezes PSL Jaworzno - Janusz Ciołczyk wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego województwo zostało podzielone na 7 okręgów wyborczych

OKRĘG 1 - miasto Bielsko-Biała; powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki
OKRĘG 2 - miasta: Katowice, Mysłowice, Tychy; powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński

OKRĘG 3 - miasta: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory; powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski
OKRĘG 4 - miasta: Bytom, Gliwice; powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski
OKRĘG 5 - miasta: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze
OKRĘG 6 - miasto: Częstochowa; powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski
OKRĘG 7 - miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec; powiaty: będziński, zawierciański

W naszym Okręgu Wyborczym nr. 7 komitety wyborcze zarejestrowały 13 list wyborczych. Tutaj możesz pobrać obwieszczenie Komisji Wyborczej w Katowicach z wykazem wszystkich list wyborczych. PSL w całym kraju wylosował numer listy 2. Poniżej lista PSL do Sejmiku Ślaskiego z naszego okręgu nr. 7. Przez PSL Jaworzno jest rekomendowana i popierana Gąsecka Grażyna. Jaworznianka od urodzenia. Mężatka, dwójka dzieci. Grażyna Gąsecka, lista nr.2 do SejmikuWykształcenie wyższe, ekonomistka, kierunek Rachunkowość, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Społecznik z krwi i kości. Inicjatorka licznych akcji społecznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Od 1991 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Długoletni staż pracy w księgowości. Obecnie zatrudniona w Kolejach Śląskich.

lista numer 2
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Nr na liście

Nazwisko i Imiona

Wiek

Miejsce zamieszkania

1

KLEPACZ Witold Janusz

65

Sosnowiec

2

JANOSIK Justyna Katarzyna

42

Wierzbica

3

ŚLUSARCZYK Joanna Jadwiga

43

Poręba

4

KRZYKAWSKI Marcin Tomasz

36

Żelisławice

5

SZLACHTA Krzysztof

61

Rzędkowice

6

GĄSECKA Grażyna

58

Jaworzno

7

KURASIŃSKI Robert Adam

34

Sosnowiec

8

ZIELIŃSKA Teresa Ewa

61

Dąbrowa Górnicza

9

KMIECIK Tadeusz Antoni

69

Gródków

Miasto Jaworzno w wyborach do Rady Miasta zostało podzielone na 4 okręgi wyborcze. Pełny wykaz kandydatów ze wszystkich okręgów można pobrać ze strony www.jaw.pl PSL Jaworzno w wyborach do Rady Miasta Jaworzna reprezentuje kandydat z okręgu 3. Jest to Prezes Zarządu Powiatowego PSL Jaworzno, Prezes LKS Ciężkowianka Jaworzno, Ciołczyk Janusz Kazimierz z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, pozycja 2 na liście (zdjęcie powyżej).

W wyborach na Prezydenta miasta kontrkandydatem dla obecnego Prezydenta Pawła Silberta jest poseł Paweł Bańkowski z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.


 
Śląska Konwencja Programowa PSL - 2018
sobota, 29 września 2018 12:30

Konwencja PSL w Katowicach 28 września 2018 Prezes PSL województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa (jednocześnie wicemarszałek województwa), otworzył programową konwencję wyborczą w Katowicach. Konferencja odbyła się w siedzibie Radia Katowice, gościem honorowym był Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Przede wszystkim dokonano oceny dotychczasowych osiągnięć PSL w województwie śląskim jak w i sejmiku Śląskim. Omówiono także kierunki działania śląskiego PSL na najbliższe miesiące. Dokonał tego Prezes Stanisław Dąbrowa, a w dyskusji odniesiono się do osiągnięć jak i kierunków działania na przyszłość. Głos zabrał także gość Władysław Kosiniak-Kamysz, który omówił główne kierunki działania PSL na szczeblu krajowym, dokonał także oceny działań śląskich ludowców w ostatniej kadencji, która okazała się bardzo pozytywna. W Konwencji wzięła udział także delegacja ludowców z Jaworzna z Prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Jaworznie Januszem Ciołczykiem.

 

Więcej…
 
Święto Ludowe 2018
Wpisany przez https://www.psl.pl/swieto-ludowe-piekna-tradycja-ludowcow/   
wtorek, 22 maja 2018 10:13

Tradycyjnie w "Zielone Świątki" ( święto Zesłania Ducha Świętego) ludowcy obchodzą swoje doroczne Święto Ludowe.  Śląskie Wojewódzkie Święto Ludowe odbyło się w tym roku w Wodzisławiu Śląskim. W Święcie tym uczestniczyła delegacja ludowców z Jaworzna. Główne, krajowe obchody Święta Ludowego będą celebrowane  26 maja w Gryficach.

Poniżej artykuł ze strony głównej PSL (do strony) >>

Święto Ludowe 2018Od niemal stu lat zgromadzeni pod zielonym sztandarem kultywujemy piękną tradycję najważniejszego święta Ruchu Ludowego. Wierni tradycji rozpoczynamy obchody Święta Ludowego.

Każdego roku w maju obchodzimy „Zielone Świątki”, które jednoczą mieszkańców wsi i kultywują tradycje ludowe. Zgodnie z tradycją tego dnia PSL w całej Polsce rozpoczyna obchody Święta Ludowego. To jedno z najpiękniejszych polskich świąt wyrosłe w tradycji chrześcijańskiej, ludowej i narodowej. Nierozłącznie towarzyszy historii Polskiego Stronnictwa Ludowego. Inicjatywa powołania obchodów tego dnia została podjęta 30 maja 1903 r. jednogłośnie na posiedzeniu Rady Naczelnej w Rzeszowie.

Uroczystości obchodów Święta Ludowego są okazją do przypomnienia historii i kultywowania tradycji, ale i upomnienia się o interesy polskiej wsi.

Więcej…
 
Młodzi ludowcy ujawniają ...
Wpisany przez https://www.psl.pl/samiswoi/   
sobota, 21 kwietnia 2018 10:09

logo PSLCzytaj na stronie głównej PSL


Młodzi ludowcy ujawniają

Zobacz jak sie bawią


 
Konwencja samorządowa PSL w Kraśniku
Wpisany przez http://www.dziennikwschodni.pl/   

artykuł źródłowy http://www.dziennikwschodni.pl/

konwencja PSL w KraśnikuDo wyborów samorządowych idziemy pod szyldem PSL – ogłosił w sobotę (20 stycznia 2018 -adm), podczas konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kraśniku prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy rozpoczęli w ten sposób kampanię przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

W sobotę w sali gimnastycznej kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3 zebrało się ponad tysiąc członków PSL z całej Polski. Podczas spotkania przedstawiono założenia samorządowego programu partii.

– Politycy kłócą się, czy jest już IV czy jeszcze III Rzeczpospolita. Niektórzy proponują nawet V RP. A to jest Rzeczpospolita Samorządowa – mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do tytułu programu swojego ugrupowania. – W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości musieliśmy przedstawić program poważny, dla wszystkich, a nie dla wybranych. Idziemy do tych wyborów dobrze przygotowani, pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do sejmików województw i rad powiatów wystawimy własne listy, ale zapraszamy na nie wszystkie organizacje społeczne i pozarządowe, stowarzyszenia, ruchy miejskie i wiejskie, wszystkich ludzi dobrej woli.

Więcej…