Start Aktualności PSL
Strona PSL Jaworzno -aktualności


Święto Ludowe 2021
Wpisany przez Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz   
środa, 19 maja 2021 14:53

List Prezesa PSL

 
Marian Ormaniec nie żyje!
Wpisany przez https://wiadomosci.radiozet.pl   
piątek, 14 maja 2021 19:37

Marian Ormaniec PSLMarian Ormaniec zmarł w wieku 59 lat. Znany i powszechnie lubiany polityk, wywodzący się z Żywiecczyzny, były długoletni Prezes śląskich struktur PSL. Chorował na Covid-19, o jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Żywca Antoni Szlagor. "Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci wieloletniego działacza ludowego, byłego wicewojewody i wicemarszałka województwa śląskiego, przewodniczącego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, oddanego samorządowca, działacza na rzecz sportu i kultury, kochającego Żywiecczyznę, a szczególnie swoje ukochane rodzinne Gilowice. Marian Ormaniec zmarł dzisiaj w wieku 59 lat. Żywiecczyzna utraciła ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój całego regionu.Ostatnie pożegnanie Ś.P. Mariana Ormańca odbędzie się 17.05.2021 o godz. 14:00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Andrzeja w Gilowicach. O godz. 13:30 różaniec przed Mszą Świętą w Kościele".

Marian Ormaniec urodził się 27 marca 1962 roku w Gilowicach. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie i studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej.

Pracował początkowo jako zootechnik z gilowickiej spółdzielni "Młodość". Na początku lat 90. prowadził własną działalność gospodarczą. Dwukrotnie – w latach 1996-1998 oraz 2002-2006 – był prezesem Beskidzkiej Giełdy Towarowej w Bielsku-Białej. W latach 2001-2002 był wicewojewodą śląskim.

W wyborach w 2006 i 2010 był wybierany do sejmiku województwa śląskiego. Od 2006 do 2008 r. był członkiem zarządu województwa. Z początkiem 2008 roku został na krótko wicemarszałkiem regionu. Marian Ormaniec związany był z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od 2005 roku był przez kilka lat prezesem zarządu wojewódzkiego w Śląskiem. Działał także społecznie w stowarzyszeniach wspierających lokalną kulturę i sport. Związany był z Ochotniczym Strażami Pożarnymi.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Marian-Ormaniec-nie-zyje.-Znany-polityk-PSL-chorowal-na-koronawirusa


 
Zachęcamy do czytania "Ludowca Tarnowskiego"
niedziela, 28 lutego 2021 21:35

Ludowiec_8_2021
W nowym numerze  8/2021 czytamy m.in.

  • Z ŻYCIA PARTII
  • 99 ROCZNICA URODZIN WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO
  • 137 ROCZNICA URODZIN MACIEJA RATAJA
  • NASZA „PIĄTKA” DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
  • EUROPEJSKI PLAN WALKI Z RAKIEM
  • NOWA FONTANNA W TARNOWIE
  • SPORT – SKOKI NARCIARSKIE
  • DOBRY HUMOR TO PODSTAWA - „ŻARTY, DOWCIPY, KAWAŁY”
 
Wspomnienie o Stanisławie Adamku

Stanisław Adamek 2018W sobotę 14 listopada 2020 roku  w kościele Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Adamka z którym przez prawie 35 lat miałem przyjemność i zaszczyt współpracować.  
W czwartek 12 listopada odszedł od nas Ktoś szczególnie ważny, Ktoś, kto przez lata zaliczał się do filarów życia społecznego Jaworzna. W osobie Stanisława Adamka tracimy znakomitego lekarza weterynarii na którego zawsze mogli liczyć mieszkańcy Starej Huty, Jaworzna i powiatu chrzanowskiego. Był osobą, która kochała zarówno ludzi jak i zwierzęta, którym poświęcił się przez większość swojego życia. Stanisław we wszystko co robił wkładał całe serce. Nie odrabiał pańszczyzny. Potrafił pomagać o każdej porze dnia i nocy.

Więcej…
 
DOŻYNKI LUDOWE W SPALE

Dożynki w SpalePrezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w uroczystościach dożynkowych m.in. w mszy świętej odprawionej  w intencji rolnictwa i polskiej wsi w podziękowaniu za trud pracy i zebrane plony. Jak podkreślali ludowcy, były to obchody zorganizowane przez nich w miejsce Dożynek Prezydenckich, które od ponad 20 lat odbywały się w Spale, a w tym roku - z powodu pandemii - zostały przeniesione do stolicy.
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał z rąk z Marii Śmiechowskiej, z jednego z miejscowych kół gospodyń wiejskich, bochen wiejskiego chleba.
Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził wdzięczność rolnikom za trud i za chleb. Podkreślał, że polska wieś jest "mądra, gospodarna, zorganizowana i bardzo pracowita".
- Spała została bez dożynek, dlatego my ludowcy, postanowiliśmy przynajmniej w części zrekompensować brak tych uroczystości i spotykamy się na ludowych dożynkach, modląc się i dziękując za trud rolniczy i tegoroczne plony - mówił w Spale Dariusz Klimczak z PSL.
Prezes partii dziwił się, że dożynki zorganizowano, ale w stolicy. - Jako lekarz nie widzę dużej różnicy pomiędzy spotkaniem na otwartej przestrzeni w Spale,  a przed Pałacem Prezydenckim - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Więcej…