Start Radny Mariusz Burczy
Strona PSL Jaworzno

Pieczone ziemniaki po jaworznicku

pieczone po jaworznickuNasi radni (Mariusz Burczy, Janusz Ciołczyk), znani są w PSL jako tytani pracy, dobrzy organizatorzy różnych uroczystości, potrafią przy okazji także świetnie się bawić. Tym razem z okazji Dni Jaworzna, wspólnie z dyrekcją Muzeum Miasta Jaworzna i grupą najbliższych znajomych, zorganizowali imprezę-konkurs pod nazwą: " pieczone ziemniaki po jaworznicku". Opisał to wszystko interesująco, na portalu Moje Jaworzno, znany rodzimy redaktor Zbigniew Adamczyk. Warto poczytać, znajdziemy tam przepis na świetne pieczone, a wszystko ujęte w sposób poetycki.

 

więcej >> http://www.imprezy.jaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1669

 


Dni Jaworzna 2011- Radni vs Diabetycy

Dwie drużyny: Radni i Diabetycy spotkali się na murawie boiska przy stadionie na „Azotanii” w ramach Dni Jaworzna. Emocjonujące ale typowo towarzyskie spotkanie zakończyło się zwycięstwem jaworznickich Radnych.Wśród radnych zagrali: Dariusz Chrapek, Kinga Jędrzejek, Wiesław Więckowski, Jerzy Nieużyła i Maciej Byrczek cioteczny brat Mariusza Burczego, który nie zagrał ale tego dnia pełnił rolę trenera- masażysty.
Skład drużyny Diabetyków: Marek Nowak, Włodzimierz Bednarowicz, Robert Gąska oraz dwóch niezrzeszonych z diabetykami pomocniczych: Sławomir Grocki i Sebastian Pycia.
Diabetycy stracili bardzo dużo cukru, radnym też było ciężko w drugiej połowie meczu. Drużyny zagrały 2x po 15 minut, mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Radnych. Sędzią podczas walki był Mirosław Dąbrowski.

Obejrzyj film z imprezy (http://www.jaw.pl/video/show/11019)

 
Wpisany przez Serwis samorządowym Jaworzna   
poniedziałek, 06 czerwca 2011 23:33


Gala Finałowa Konkursu Papieskiego w Wadowicach

Radny Mariusz Burczy wśród gości honorowych

Za serwisem samorządowym Jaworzna

M. Burczy z organizatorami konkursu"... Imprezę rozpoczęła msza święta w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi o godzinie 9.30. Przewodniczył jej proboszcz Parafii ksiądz Infułat Jakub Gil, homilię wygłosił duszpasterz krajowy OHP ks. prałat Jarosław Sroka. Po nabożeństwie uczestniczący w nim Komendant Główny OHP Jerzy Mormul, Komendant Wojewódzki OHP dr Jolanta Zajączkowska złożyli kwiaty pod pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II. Kolejnym punktem programu była uroczysta gala w Wadowickim Centrum Kultury. Uczestnicy zostali powitani przez Komendant Wadowic Jolantę Zacny, Komendant Małopolskiej MWK OHP dr Jolantę Zajączkowską i Komendanta Głównego Jerzego Mormula. Następnie w krótkich słowach przemawiali zaproszeni goście : Józef Krzyworzeka Starosta Krakowski, Wicestarosta Wadowic Marta Królik, którzy dziękowali wspaniałej inicjatywy organizatorom oraz młodzieży i opiekunom za udział w Konkursie. Szczególnym wystąpieniem było słowo Siostry Sylwii Kolano ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Przybliżyła ona młodzieńcze lata Ojca Świętego, podkreślając zwyczajność domu rodzinnego przyszłego błogosławionego.

Więcej…
 
Wpisany przez Portal Społecznościowy Jaworzna   

Dzień Dziecka w Jeziorkach
Dzień dziecka 2011 w JeziorkachDzieci z Jeziorek także obchodziły swoje święto. W sobotnie południe zebrały się w klubie Kasztan, gdzie czekały na nich przeróżne gry i zabawy. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Dziecka były pieczone ziemniaki, które przygotowali Władysław Mamot i radny Mariusz Burczy.
Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów, czyli państwa Knapik – sklep To i Owo, Sklepu Artur, restauratora z Krakowa, pana Nadiego oraz radnego Mariusza Burczego.
 
Radny PSL otworzył biuro
Wpisany przez Dziennik Zachodni - Anna Zielonka   


Biuro radnego z Jaworzna poświęcił prałat Eugeniusz Cebulski, zaśpiewały Ciężkowianki

 

Dziennik Zachodni Anna Zielonka

2011-01-29 07:50:05, aktualizacja: 2011-01-29 07:50:05

Pięć dni w tygodniu, po kilka godzin dziennie, dla każdego mieszkańca Jaworzna, działa już biuro radnego Mariusza Burczego. Takie biuro w Jaworznie to prawdziwy ewenement.

Mariusz Burczy otworzył biuro radnego w JaworznieBo dotychczas radni pełnili dyżury w bibliotekach, domach kultury, remizach strażackich. Mariusz Burczy postanowił zmienić ten trend. Podczas kampanii wyborczej zauważył bowiem, że panuje duża potrzeba bezpośredniego i częstego kontaktu z radnym, a nie tylko od czasu do czasu.

- A problemów jest dużo i ludzie potrzebują pomocy. Łatwiej je rozwiązywać, jeśli z mieszkańcem nawiąże się stały kontakt - tłumaczy jaworznicki radny.

Na razie Mariuszowi Burczemu pomagają wolontariusze. Ale zgodnie z obietnicą wyborczą radny zamierza zatrudnić bezrobotną osobę wyznaczoną przez biuro pracy. - Na razie nie wiem jeszcze dokładnie, czy będzie to jedna osoba, czy kilka, np. studenci, którzy po kilka godzin w tygodniu będą chcieli sobie dorobić. Na pewno przeprowadzimy rekrutację - tłumaczy Burczy.

Co najciekawsze, radny tej osobie zapłaci za pracę z własnej diety! Na działalność biura i funkcji rajcy zamierza bowiem przeznaczyć ją w całości. Obecnie dostaje 1850 zł.

- Radny jest dla mieszkańców, więc musi mieć pieniądze, aby do nich dojeżdżać i opłacać miejsce, w którym mogą się spotykać. Działają społecznie, fundują nagrody, część swoje diety przeznaczają na cele charytatywne. Współpracownik jest mi potrzebny, aby to wszystko koordynować, przyjmować mieszkańców, a gdy mnie nie ma, spisywać ich problemy - mówi Burczy.

Wczoraj jaworznicki rajca uroczyście przeciął wstęgę ze swoimi kolegami z klubu Jaworzno Moje Miasto. Biuro poświęcił prałat Eugeniusz Cebulski. Radnemu asystowały panie z zespołu śpiewaczego Ciężkowianki, ubrane w krakowskie stroje ludow

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2