Start
Strona PSL Jaworzno
PSL kontra PiS ws. Bogdanki
Wpisany przez Dziennik Zachodni   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:50

"Nie po to budowaliśmy kopalnię, aby to roztrwonić dla ratowania Śląska"

Artykuł źródłowy - Dziennik zachodni >>

Po konferencji europoseł, starosta, radny wojewódzki, burmistrz i wójtowie podpisali oświadczenie, w którym wyrażają niepokój, a zarazem apelują do lubelskich parlamentarzystów i wojewody o roztropne decyzje w sprawie Bogdanki

Po konferencji europoseł, starosta, radny wojewódzki, burmistrz i wójtowie podpisali oświadczenie, w którym wyrażają niepokój, a zarazem apelują do lubelskich parlamentarzystów i wojewody o roztropne decyzje w sprawie Bogdanki

Co lubelscy parlamentarzyści PiS zrobią w sprawie Bogdanki? – takie pytanie padło w poniedziałek podczas konferencji prasowej zwołanej przez lubelskie PSL. PiS odpiera, że to tylko kiepska gra polityczna, bo sprawy Bogdanki nie ma.

Więcej…
 
Premier Beata Szydło zwiedziła nowo budowany blok 910 MW
Wpisany przez dlaCiebietv   
poniedziałek, 22 lutego 2016 18:55

Trwa budowa największej inwestycji w Jaworznie, czyli nowego bloku 910 MW. W poniedziałek do naszego miasta zawitała premier RP Beata Szydło, która zwiedziła budowę nowego bloku. Premier podczas spotkania z dziennikarzami powiedziała, że nowa inwestycja jest „dobrą przyszłością dla polskiej gospodarki”.

Obejrzyj film na YouTube >>

 
Co przyniesie rok 2016?
Wpisany przez Michał Żuławiński, analityk   
sobota, 16 stycznia 2016 13:39


Michał Żuławiński

Polska w centrum uwagi

Źródło: http://www.bankier.pl/

W tym roku na nasz kraj przynajmniej kilkukrotnie zwrócone będą oczy światowej opinii publicznej. Dziać się tak będzie z kilku powodów.
Do miana jednego z najważniejszych geopolitycznych wydarzeń 2016 r. pretenduje z pewnością szczyt NATO (8-9 lipca), którego gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Warszawa. Decyzja o jego organizacji w stolicy Polski zapadła już dwa lata temu. Koszty organizacji szczytu szacowane są na ponad 150 mln złotych.

NATO

Szczyt odbywał się będzie na Stadionie Narodowym, jednak – co jest sprawą szczególnie symboliczną - obiad dla przywódców państw i rządów zostanie wydany w tej samej sali w Pałacu Prezydenckim, w której w 1955 roku podpisano Układ Warszawski. Organizatorzy szacują, że szczyt NATO przyciągnie do Warszawy 2500 delegatów i nawet 2000 dziennikarzy i ekspertów.
Jeszcze zagranicznych gości przyciągną do Polski Światowe Dni Młodzieży (26-31 lipca). Decyzję o wyborze Krakowa na miejsce kolejnego spotkania młodych katolików z całego świata papież Franciszek przedstawił dwa lata temu w Rio de Janeiro. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Papież FranciszekWedług szacunków, w powitaniu papieża może uczestniczyć 500-600 tys. osób, a we mszy świętej z jego udziałem nawet 2 mln osób. Pełnomocnikiem rządu ds. organizacji ŚDM został w grudniu Paweł Majewski, były dziennikarz „Rzeczpospolitej”.
Głowa Kościoła przyjedzie do naszego kraju 28 lipca i wyjedzie 30 lipca. Podczas swojej wizyty papież najprawdopodobniej odwiedzi jedynie Kraków, choć polscy hierarchowie starają się ściągnąć swojego zwierzchnika m.in. do Warszawy, Gniezna, Poznania, Częstochowy czy Wrocławia.

Więcej…
 
71. rocznica wyzwolenia Jaworzna
Wpisany przez dlaCiebietv   
sobota, 23 stycznia 2016 19:39

Dokładnie 22 stycznia 1945 roku Jaworzno zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej przez Armię Czerwoną. Jako pierwsze zostały wyzwolone Ciężkowice. Walki trwały do 23 stycznia, a ostatni niemieccy żołnierze opuścili miasto 26 stycznia. W rocznice wyzwolenia Jaworzna założono pod pomnikami kwiaty oraz zapalono znicze.

 
Nowe kopalnie w Jaworznie
Wpisany przez dlaCiebietv   
sobota, 26 grudnia 2015 18:29

Balamara

dlaCiebietv: Do redakcji napłynęły mejle z pytaniami na temat budowy nowych kopalń węgla kamiennego, które będą wydobywać węgiel w obszarze Jaworzna. W imieniu Państwa rozmawiamy na ten temat z Piotrem Kosowiczem, Dyrektorem Wykonawczym firmy Balamara.

Czytaj taże:

Spotkanie mieszkańców Trzebinii Sierszy w sprawie kopalni Mariola w Jaworznie Cięzkowicach
W Jaworznie powstaną 2 kopalnie? (kontrowersje wokół projektu Balamara) - Dziennik Zachodni
Dwie nowe kopalnie w Jaworznie? (kontrowersje wokół projektu Balamara) - Dziennik Zachodni

 
Przegląd roku - Jaworzno. Styczeń - Lipiec
Wpisany przez dlaCiebietv   
czwartek, 24 grudnia 2015 23:10

Powoli dobiega końca 2015 rok. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie roku w Jaworznie. W dzisiejszym JaworExpressie prezentujemy najciekawsze wydarzenia w mieście, które miały miejsce w okresie od stycznia do czerwca.

 
Uczcili pamięć jaworznickich bohaterów
Wpisany przez dlaCiebietv   

Członkowie Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej uczcili pamięć jaworznian - żołnierzy Armii Krajowej, którzy 1 grudnia 1943 roku zostali rozstrzelani na terenie miasta przez gestapo.
W mieście znajduje się 10 tablic upamiętniających 11 żołnierzy, którzy ponieśli śmierć. W rocznicę rozstrzelania członkowie inicjatyw narodowej pod każdą tablic.

 
VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno 2015
Wpisany przez www.jaw.pl   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:32

Młodziki, orliki i juniorzy z województwa śląskiego i małopolskiego zmierzyli się po raz kolejny w turnieju piłki nożnej dzieci. Turniej był ostatnim akordem obchodów jubileuszu 65 lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

 
Dzień Pamięci o Żołnierzach AK
Wpisany przez dlaCiebietv   
środa, 02 grudnia 2015 10:17

Żołnierze AK - postaci pełne hartu ducha, odwagi, niezłomności i ponad wszystko umiłowania wolnej Ojczyzny, pamięć o Nich trwa. Jak co roku, od kilkunastu lat - 1 grudnia - spotykają się w jaworznickim Teatrze Sztuk byli żołnierze AK - członkowie jaworznickiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członkowie Stowarzyszenia Pamięci AK oddziału w Jaworznie. Daty nie wybrano przypadkowo, 1 grudnia

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 25
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142