Start Archiwum
PDF Drukuj
Wpisany przez Źródło http://www.jaw.pl/video/show/11545   
poniedziałek, 03 października 2011 17:16

Wybory do Sejmu 2011

Zobacz kto z Jaworzna kandyduje do Sejmu RP !

Oryginał na Portalu Społecznościowym Jaworzna

Tegoroczne wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już 9 października, na początku września ruszyła kampania wyborcza, która zgodnie z kalendarzem wyborczym potrwa do 7 października. Aby świadomie i pewnie podjąć wybór reprezentantów naszego regionu, przedstawimy państwu listy kandydatów do sejmu.
Okręg Wyborczy nr 32 - Sosnowiec (obejmujący powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec) posiada 589 556 osób uprawnionych do głosowania. Wśród zarejestrowanych kandydatów nie zabrakło również jaworznian, jest ich w sumie 10.

Oto listy kandydatów ze wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych.

Rozpoczynamy od Polskiego Stronnictwa Ludowego, które według sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP w dniu 7 września bieżącego roku, może liczyć na 7 % poparcie. Z Jaworznem związanych jest dwóch kandydatów tego ugrupowania: Mariusz Pawelec oraz Tomasz Majka.
Pawelec Mariusz, kandyduje z pozycji nr 2, mgr inż. transportu przemysłowego, od 1991r zawodowo związany z komunikacją miejską i drogownictwem na terenie aglomeracji śląskiej, od 2008 roku pracuje w sektorze Ministra Pracy i Polityki Społecznej jako Komendant Wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach. Jest również Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PSL w Jaworznie
Majka Tomasz Krzysztof – 11 pozycja na liście, to dwudziestoczteroletni jaworznianin . Z wykształcenia technik BHP, Aktualnie jest. zatrudniony w MCKiS w Jaworznie jako instruktor sportu na Orliku, obecnie czynnie działający trener i animator piłki nożnej.
Do senatu z list PSL w naszym okręgu  nie startuje nikt.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1 Dąbrowa Stanisław Rolnik, Pilica, członek partii PSL
2 Pawelec Mariusz Transportowiec, Jaworzno, członek partii PSL
3 Bober Edward Józef Politolog, Dąbrowa Górnicza, członek partii PSL
4 Ślusarczyk Joanna Jadwiga Meliorant, Poręba, członek partii PSL
5 Król Ewa Teresa Lekarz neurolog, Sosnowiec, członek partii PSL
6 Kołton Mariusz Jan Chemik, Niegowonice, nie należy do partii politycznej
7 Paks Stanisław Marek Ogrodnik, Nowa Wieś, członek partii PSL
8 Binko Zbigniew Zenon Pszczelarz, Rogoźnik, członek partii PSL
9 Hanc Aneta Grażyna Pracownik naukowy, Szczekociny, nie należy do partii politycznej
10 Janik Ewa Barbara Przedsiębiorca, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
11 Majka Tomasz Krzysztof Trener piłkarski, Jaworzno, członek partii PSL
12 Górny Tomasz Marcin Pedagog, Czeladź, nie należy do partii politycznej
13 Machura Danuta Stanisława Księgowa, Poręba, nie należy do partii politycznej
14 Janeczek Dariusz Piotr Pracownik biurowy, Dąbrowa Górnicza, członek partii PSL
15 Czekaj Sławomir Adam Górnik mechanik, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
16 Bielec Katarzyna Karolina Menadżer handlu zagranicznego, Będzin, członek partii PSL
17 Masłowska Magdalena Pośrednik w obrocie nieruchomościami, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
18 Latos Marcin Mieczysław Menadżer sportu, Sosnowiec, członek partii PSL

Prawo i sprawiedliwość według respondentów OBOPu może liczyć na 29% poparcie . Na liście Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach Na głosy wyborców mają także nadzieję związani z Jaworznem- Andrzej sroka oraz Maria Materla

Maria Materla - kandyduje z pozycji nr 9 na liście PiS. Ukończyła studia na Wydziale Finansów i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Jaworzna do Spraw Osób Niepełnosprawnych, jest również członkiem Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.
Andrzej Sroka – startuje z pozycji nr 6 na liście PiS, prawnik - absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Energetyk – zatrudniony jako Główny Specjalista ds. Umów i Zamówień w Południowym Koncernie Energetycznym SA w Katowicach.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1 Malik Ewa Danuta Parlamentarzysta, Sosnowiec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Andzel Waldemar Franciszek Parlamentarzysta, Rogoźnik gmina Bobrowniki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Waszczuk Marcin Żołnierz zawodowy, Katowice, nie należy do partii politycznej
4 Sokół Paweł Jan Rolnik, Koryczany, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Głowacka Halina Józefa Nauczyciel, Dąbrowa Górnicza, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Sroka Andrzej Wiesław Prawnik, Jaworzno, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Grudzińska - Kubik Bożena Władysława Artystka śpiewaczka, Kęty, nie należy do partii politycznej
8 Warwas Robert Piotr Politolog, Dąbrowa Górnicza, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9 Materla Maria Ekonomistka, Jaworzno, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Wydra Przemysław Aleksander Nauczyciel, Sosnowiec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11 Romaniak Monika Maria Fizykoterapeuta, Siewierz, nie należy do partii politycznej
12 Szydlik Bożena Grażyna Pielęgniarka, Włodowice, nie należy do partii politycznej
13 Skarbińska - Poznańska Alicja Ewa Pielęgniarka, Sosnowiec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Gruca Michał Roman Inżynier rolnik, Dąbrowa Górnicza, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Paś Stanisław Technik hutnik, Sławków, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16 Piątek Zbigniew Józef Mistrz sieci i urządzeń gazowych, Dąbrowa Górnicza, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
17 Guzdraj Maciej Piotr Politolog, Łazy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
18 Zarychta - Surówka Małgorzata Wioletta Radca Prawny, Sosnowiec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci PJN-u, będą starali się o uzyskanie odpowiedniej ilości głosów , które umożliwią im wejście do parlamentu Kandydatem z naszego miasta jest J
Jacek Nocoń , kandydat znajdujący się na 5 pozycji, studiował Informację Naukowo Techniczną na Uniwersytecie Śląskim, a także Komunikację Marketingową w Wyższej Szkole Biznesu, oraz Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Po uzyskaniu tytułu licencjonowanego Zarządcy Nieruchomości pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Drogowego.

Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
1 Haładus Krzysztof Tadeusz - Przedsiębiorca, Sosnowiec, członek partii Polska Jest Najważniejsza
2 Wróblewski Zbigniew Józef Politolog, Dąbrowa Górnicza, członek partii Polska Jest Najważniejsza
3 Świątek Andrzej Stefan Doradca burmistrza, Czeladź, nie należy do partii politycznej
4 Męcik Krystyna Ewa Nauczyciel, Łazy, nie należy do partii politycznej
5 Nocoń Jacek Sławomir Zarządca nieruchomości, Jaworzno, nie należy do partii politycznej
6 Wójcik Wacław Jan Nauczyciel, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
7 Bagiński Tadeusz Wincenty Inżynier budowlany, Psary, nie należy do partii politycznej
8 Pisarek Anna Lidia Nauczyciel, Czeladź, nie należy do partii politycznej
9 Pilecki Mateusz Henryk Technik geodeta, Sosnowiec, członek partii Polska Jest Najważniejsza
10 Wybańska-Wójcik Ewa Teresa Menedżer, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
11 Żak Łukasz Stanisław Prawnik, Sosnowiec, członek partii Polska Jest Najważniejsza
12 Wyjadłowska Agnieszka Tłumacz, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
13 Mikołajek Monika Maria Przedstawiciel handlowy, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
14 Snopek Andrzej Zdzisław Technik handlowiec, Będzin, nie należy do partii politycznej
15 Pandel Sylwia Ewa Specjalista ds. handlu, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
16 Czerwiński Ryszard Tadeusz Inżynier transportu, Sosnowiec, członek partii Polska Jest Najważniejsza
17 Cygan Renata Aleksandra Księgowa, Sosnowiec, członek partii Polska Jest Najważniejsza

Komitet Wyborczy Ruch Palikota, który przy uwzględnieniu osób niezdecydowanych jak głosować może liczyć na 2% poparcie. Jedynym kandydatem z Jaworzna jest :
Wróblewski Aureliusz Bernard , 8 na liście, kierownik biura projektowego, Jaworzno, członek partii Ruch Palikota. To wszystkie publiczne informacje na temat jego kandydatury.

Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1 Borkowski Jerzy Przedsiębiorca, Dąbrowa Górnicza, członek partii Ruch Palikota
2 Koralewska Jolanta Krystyna Tłumacz jezyka angielskiego, Katowice, członek partii Ruch Palikota
3 Gołębiowski Roman Paweł Technik elektroenergetyk, Sosnowiec, członek partii Ruch Palikota
4 Zarzycka Monika Bożena Ekonomista, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
5 Lassok Sławomir Jacek Dyrektor hotelu, Mysłowice, członek partii Ruch Palikota
6 Hyciek Beata Student, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
7 Płuciennik Rafał Grzegorz Informatyk, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
8 Wróblewski Aureliusz Bernard Kierownik biura projektowego, Jaworzno, członek partii Ruch Palikota
9 Kowalski Jan Marcin Informatyk, Poręba, nie należy do partii politycznej
10 Stroński Mirosław Jerzy Masażysta, Sosnowiec, członek partii Ruch Palikota
11 Cebo Jolanta Joanna Technik chemii analitycznej, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
12 Kramer Renata Ewa Ekonomista, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
13 Dajnowski Marek Stanisław Socjolog, Dąbrowa Górnicza, członek partii Ruch Palikota
14 Chejczyk Agnieszka Inspektor, Sosnowiec, członek partii Ruch Palikota
15 Bawer Beata Barbara Bez zawodu, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
16 Bednarczyk Maria Ewa Technik ekonomista, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
17 Żuchowicz Adam Przedsiębiorca, Będzin, członek partii Ruch Palikota

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80 nie mają przedstawiciela z Jaworzna.

SLD według sondażów może liczyć na około 11% poparcie wyborców. Wśród kandydatów na objęcie mandatu poselskiego znajdują się dwie osoby związane z naszym miastem.

Pozycja 10 - Łatak Stefan Paweł Ekonomista, Jaworzno, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej. Znany z działalności samorządowej w Jaworznie.
11 miejsce to Bogusława Frankowska. Handlowiec z Jaworzna, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na jej temat nie udało nam się znaleźć informacji.

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1 Karolczak Kazimierz Menadżer, Dąbrowa Górnicza, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
2 Klepacz Witold Janusz Inżynier budownictwa, Sosnowiec, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
3 Konus Magdalena Joanna Księgowa, Świętochłowice, członek partii Partia Kobiet
4 Czarski Michał Adam Ekonomista, Sosnowiec, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
5 Gajda Marian Inżynier budownictwa, Zawiercie, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
6 Barański Marek Janusz Nauczyciel akademicki, Sosnowiec, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
7 Gierczak Mariusz Tomasz Menadżer, Dąbrowa Górnicza, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
8 Pietrzyk Rafał Jan Geolog, Będzin, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
9 Gajdzik - Stępniak Ewa Aniela Nauczyciel akademicki, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
10 Łatak Stefan Paweł Ekonomista, Jaworzno, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
11 Frankowska Bogusława Handlowiec, Jaworzno, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
12 Pawłowska Monika Anna Student, Dzewki, nie należy do partii politycznej
13 Bierońska Ewa Katarzyna Geolog, Sławków, nie należy do partii politycznej
14 Czekajski Marek Michał Aktywny Ekonomista, Czeladź, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
15 Sienicki Edward Tadeusz Emeryt, Sławków, członek partii Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
16 Pasamonik Przemysław Bartosz Politolog, Przeczyce, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
17 Kobus Katarzyna Maria Pracownik samorządowy, Szczekociny, nie należy do partii politycznej
18 Borowiec Bożena Ewa Socjolog, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej

Platforma Obywatelska będąca liderem o sondażu TNS OBOP z wynikiem 46% reprezentowana będzie przez jedynkę listy czyli Wojciecha Saługę. W strukturach partyjnych obecnie pełnię funkcję wiceprzewodniczącego zarządu regionu PO województwa śląskiego. Aktualnie zasiada w ławie poselskiej, był również senatorem i samorządowcem.
9 na liście jest Matyba Natalia, absolwentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Warszawie na wydziale Nowoczesnej Dyplomacji i Służb Zagranicznych Pracuje w Brukseli. Nie zameldowana w Jaworznie lecz wyrażająca swoje rodzinne powiązania z naszym miastem.
Kucia Renata kandyduje z 16 pozycji, jest to nowa twarz w PO. W ostatnim czasie ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego . Obecnie realizuję się zawodowo pracując jako pracownik samorządowy przy procesie wdrażania funduszy unijnych.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1 Saługa Wojciech Paweł Parlamentarzysta, Jaworzno, członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Małecka-Libera Beata Maria Parlamentarzysta, Dąbrowa Górnicza, członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Pisalski Grzegorz Ottokar Parlamentarzysta, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
4 Pięta Jarosław Parlamentarzysta, Sosnowiec, członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Śliwińska Anna Elżbieta Parlamentarzysta, Sosnowiec, członek partii Platforma Obywatelska RP
6 Szaleniec Zbigniew Marian Parlamentarzysta, Czeladź, członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Van Der Coghen Piotr Artur Ratownik górski, Podlesice, członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Nemś Anna Ewa Pracownik samorządowy, Zawiercie, członek partii Platforma Obywatelska RP
9 Matyba Natalia Sylwia Pracownik samorządowy, Katowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
10 Potępa Maria Barbara Lekarz medycyny, Będzin, członek partii Platforma Obywatelska RP
11 Pasek Tomasz Dariusz Przedsiębiorca, Dąbrowa Górnicza, członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Sendobry Marta Teresa Studentka, Sosnowiec, członek partii Platforma Obywatelska RP
13 Śliwa Monika Teresa Organizator produkcji filmowo-telewizyjnej, Będzin, członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Zając Michał Łukasz Nauczyciel, Sosnowiec, członek partii Platforma Obywatelska RP
15 Przybylak Bogusława Henryka Ekonomista, Wojkowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
16 Kucia Renata Pracownik samorządowy, Jaworzno, nie należy do partii politycznej
17 Hermanowicz Zbigniew Stefan Nauczyciel, Gliwice, członek partii Platforma Obywatelska RP
18 Stachowicz Katarzyna Karolina Filolog języka polskiego, Dąbrowa Górnicza, członek partii Platforma Obywatelska RP

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80
1 Wajda-Gałązka Beata Irena Technik Ekonomista, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
2 Piąty Robert Marcin Politolog, Będzin, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
3 Kocur Stefan Emeryt, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
4 Kołodziejczyk Izabela Katarzyna Pracownik biurowy, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
5 Gałązka Rafał Wojciech Technik mechanik, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
6 Gazy Iwona Katarzyna Asystent pocztowy, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
7 Taraska Agnieszka Katarzyna Technik żywienia i gospodarstwa domowego, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
8 Jadczak Łukasz Andrzej Materiałoznawca, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
9 Iwanek Agata Pielęgniarka, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
10 Grodzki Lech Czesław Technolog budowy maszyn, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
11 Baran Przemysław Krzysztof Socjolog, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
12 Rzewnicka Dorota Aleksandra Technik górnik, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
13 Szczęch Małgorzata Cukiernik przemysłowy, Czeladź, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
14 Kocot Marcin Grzegorz Ochroniarz, Będzin, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
15 Kotnis Dobromir Filozof, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80 nie zarejestrował kandydatów z Jaworzna

Komitet Wyborczy Prawica
1 Synowiec Jarosław Ryszard Górnik, Sosnowiec, członek partii Unia Polityki Realnej
2 Romanek Bartosz Przemysław Student, Poręba, członek partii Unia Polityki Realnej
3 Gwiazda Zdzisława Publicystka, Sosnowiec, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
4 Kokoszka Jerzy Włodzimierz Automatyk elektronik, Dąbrowa Górnicza, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
5 Nowak Zyta Lucyna Nauczycielka, Sosnowiec, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
6 Wychowaniec Jacek Jerzy Informatyk, Sosnowiec, członek partii Unia Polityki Realnej
7 Jaroszewska Czesława Ekonomistka, Sosnowiec, członek partii Unia Polityki Realnej
8 Okarma Jan Józef Elektromechanik, Sosnowiec, członek partii Unia Polityki Realnej
9 Romanek Ewa Małgorzata Nauczyciel, Poręba, nie należy do partii politycznej
10 Kwiecień Grzegorz Leszek Budowlaniec, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
11 Kempa Jolanta Wiesława Geolog, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
12 Dubiel Andrzej Marcin Menedżer kultury, Czeladź, nie należy do partii politycznej
13 Koza Patryk Janusz Mechanik, Sarnów, nie należy do partii politycznej
14 Kowalski Konrad Henryk Lekarz medycyny, Sosnowiec, członek partii Prawica Rzeczypospolitej

Komitet Wyborczy Prawica nie zarejestrował kandydatów z Jaworzna.

Należy pamiętać, że głosy oddane przez wyborców, będą miały wpływ na losy naszego miasta i regionu przez następne cztery lata. Nie bądźmy obojętni!