Start Aktualności PSL
Strona PSL Jaworzno -aktualności


poniedziałek, 07 marca 2022 20:19

OddHołd Żołniezrow Nizłomnemuali hołd Józefowi Krukowi - Żołnierzowi NiezłomnemuHołd Józefowi Krukowi - Żołnierzowi Niezłomnemu

W niedzielę 6 marca na cmentarzu parafialnym w Ciężkowicach oddano hołd Józefowi Krukowi pseudonim „Junak”, kierownikowi ciężkowickiej szkoły, członkowi podziemnej organizacji „Wolność i Niezawisłość”, więźniowi Montelupich w Krakowie, torturowanemu przez Urząd Bezpieczeństwa, zmarłemu 7 grudnia 1947 r.

Na pamiątkę jego bohaterskiej postawy została nazwana jego imieniem ulica w Ciężkowicach. Na miejscu obecna była rodzina z prawnukiem Marcinem Karpińskim, poczet sztandarowy oraz reprezentacja Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie w barwach 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich z porucznikiem Zbigniewem Pogodą przedstawiciele Klubu MCKiS„Wega”, stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka" Jaworzno oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Zapłonęły znicze. W osobie Józefa Kruka oddano cześć wszystkim poległym w obronie naszej Ojczyzny, a także obrońcom Ukrainy, która bohatersko się broni przed agresją reżimu Putina.

 
VI Powiatowy Zjazd PSL w Jaworznie
czwartek, 07 października 2021 15:51

Powiatowy Zjazd PSL w jaworznie9 października 2021r przy 75% frekwencji obradował VI Powiatowy Zjazd Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jaworznie. Gościem jaworznickich ludowców był Prezes ZW PSL Województwa Śląskiego, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej PSL Henryk Kiepura. Informacja o tym wydarzeniu jest także na stronie https://jaw.pl/

Najwyższym odznaczeniem w Ruchu Ludowym Medalem Wincentego Witosa odznaczona została Danuta Dubiel. Wybrano nowe władze i delegatów na Zjazd Wojewódzki PSL w Katowicach. Prezesem Zarządu na następną kadencję wybrany został Janusz Ciołczyk.

Więcej…
 
Ludowiec Tarnowski nr. 9 (2021)
Wpisany przez ZP PSL Tanów   
czwartek, 26 sierpnia 2021 14:29

Poniżej najnowszy numer "Ludowca" z Tarnowa


Ludowiec Tarmnowski nr. 9

 


Lst prezesa PSL, kol. Władysława Kosiniaka-Kamysza, na 85. obchody Święta Czynu Chłopskiego

list Prezesa Kosiniaka-Kamysza


 

 
Marian Ormaniec nie żyje!
Wpisany przez https://wiadomosci.radiozet.pl   
piątek, 14 maja 2021 19:37

Marian Ormaniec PSLMarian Ormaniec zmarł w wieku 59 lat. Znany i powszechnie lubiany polityk, wywodzący się z Żywiecczyzny, były długoletni Prezes śląskich struktur PSL. Chorował na Covid-19, o jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Żywca Antoni Szlagor. "Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci wieloletniego działacza ludowego, byłego wicewojewody i wicemarszałka województwa śląskiego, przewodniczącego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, oddanego samorządowca, działacza na rzecz sportu i kultury, kochającego Żywiecczyznę, a szczególnie swoje ukochane rodzinne Gilowice. Marian Ormaniec zmarł dzisiaj w wieku 59 lat. Żywiecczyzna utraciła ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój całego regionu.Ostatnie pożegnanie Ś.P. Mariana Ormańca odbędzie się 17.05.2021 o godz. 14:00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Andrzeja w Gilowicach. O godz. 13:30 różaniec przed Mszą Świętą w Kościele".

Więcej…