Start Z listów internautów
listy i pytania
Z kampanii wyborczej na prezydenta RP
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 lutego 2015 19:30

Pytanie internauty ("anty_grad"): "Jaki jest stosunek ludowców do sytuacji na Ukrainie i do pomocy Polski wschodniemu sąsiadowi? Słyszałem, że PSL odcina się od wszelkiej pomocy Ukrainie".

To jakieś nieporozumienie, PSL zawsze dobrze życzy wschodniemu sąsiadowi. Potępia zdecydowanie agresywną politykę Rosji. Stawia zawsze na szeroką dwustronną wspólpracę Polski i Ukrainy w każdej dziedzinie, oczywiście poza bezpośrednią wspólpracą wojskową (wojsko, sprzęt wojskowy), bo powodowałoby to rozwój konfliktu zbrojnego między obydwoma naszymi sąsiadami. Możliwe jest wsparcie w zakresie wojskowym jedynie w ramach NATO. Nawet wysyłanie 100 instruktorów, które niewiele daje Ukrainie, może być wykorzystane propagandowo i interpretowane jako udział Polski w konflikcie. Polska nie może być postrzegana, jak to czasem bywa jako jeden z najaktywniejszych krajów koalicji antyrosyjskiej.

Pytanie internauty ("open.saved"): "Dlaczego kandydat PSL na prezydenta RP Adam Jarubas swoimi wypowiedziami ,choćby na temat chłodnego przyjęcia Orbana w Polsce, łamie jedność polskiej i europejskiej polityki wobec Rosji? Nie jest to dobrze widziane przez opinię w Polsce"

Kandydat na prezydenta RP Adam Jarubas swoimi wypowiedziami chce zwrócić na to uwagę, że najwięcej na tej naszej wielkiej polityce tracą nie politycy, a rolnicy i przedsiębiorcy. Rzeczywiście polityka zagraniczna powinna być naszą wspólną sprawą. Wszyscy powinniśmy odpowiadać za jej skutki.

W tym rzecz, że nie ma jednej wspólnej polityki wobec Rosji. Nie tylko w Europie ale także w Polsce. Najwięcej na sankcjach rosyjskich tracą polscy rolnicy i przedsiębiorcy współpracujący z firmami rosyjskimi. Ci którzy spowodowali to aby Polska była na pierwszej linii frontu antyrosyjskiego nie poczuwają się do odpowiedzialności,. Sankcje i inne kłopoty wcale ich nie obchodzą. Żądają natomiast dymisji ministra rolnictwa. a cała odpowiedzialność  za sankcje Rosji wobec Polski  spada na polską wieś i pośrednio na PSL. Jako, że PSL jest odpowiedzialne za trudne resorty w rządzie - gospodarkę i rolnictwo.

Więcej…
 
Berneńczyk z działek ...
niedziela, 14 kwietnia 2013 22:24

Historia pewnej suni rasy berneńskiej* ...

... błąkającej się w obrębie ogródków działkowych Osiedla Stałego (ROD im. Tysiąclecia Państwa Polskiego). Zatroskana mieszkanka Osiedla Stałego wysłała e-mail na portal Berneńczyk z działekFundacji Pasterze.

"W Jaworznie przy działkach Osiedla Stałego, błąka się berneńczyk. Nie ma obroży, ani opiekuna, czekałam przy ogrodzeniu bardzo długo, ale nikogo nie było. Najprawdopodobniej to suczka, mam wrażenie, że dość wychudzona .... Sunia trochę przestraszona, podchodziła do mojej suczki, potem przytulała się do siatki, aby ją głaskać, a wszystko przeważyły smakołyki, które bardzo delikatnie brała z ręki... przez co udało mi się jej zrobić zdjęcia. Miałam wrażenie, że jej tylna łapa jest nieco krzywa.."

Więcej…
 
Dlaczego PSL nie zmienia nazwy?
sobota, 21 lipca 2012 10:04


Bez moralności ludzi najlepsze prawo nie pomoże. W Polsce jedno i drugie jest godne pożałowania. Niedługo okaże się, że to co wyszło na jaw w aferze taśmowej PSL to wierzchołek góry lodowej. Wszystkie partie obecne w sejmie postępują niemoralnie. Najwyżej w razie wpadki zmieniają nazwę (był AWS, Porozumienie Centrum, Unia Wolności SdPL itp), tylko PSL trzyma się uparcie z uporem maniaka swojej nazwy. Przez tę "głupotę" teraz wszytko jest na nich. Wiadomo przecież, że tych moralnych i porządnych nie ma w parlamencie bo biedaków, nieudaczników nikt w Polsce nie wybierze...

Krzysztof Mysłowice

Więcej…
 
Nabieraczki
sobota, 12 maja 2012 10:42

Witam!

Dlaczego w Polsce jest takie prawo, które umożliwia działanie pseudo firmom, służącymi tylko do podstępnego naciągania ludzi na jakieś gry, SMS-y itp.  Nabrał mnie (a właściwie mojego syna) słynny już "Pobieraczek" gdy próbował ściągać jakiś plik muzyczny mp3. Podobno nawet nie ściągnął ale się zarejestrował na moje nazwisko i już goni mnie chyba komornik. Aby mieć lepszy internet do pracy jedna z firm telekomunikacyjny naciągnęła mnie na drogi pakiet telewizji zawierając ze mną umowę (bez informowania mnie) na odległość. Dowiedziałem się z pism i rachunków, jaka to była umowa? Nawet nie zdążyłem jej skorygować bo nie dano mi takich szans bo zanim się zorientowałem o co chodzi minęło 10 ustawowych dni. Wydaje się, że zaczyna się chronić cwaniaków, bo każdy na tym zarabia, firma telekomunikacyjna, prawnicy, a nawet państwo bo pobiera z tych nie zawsze legalnych transakcji podatek VAT.

Pozdrawiam Euzebiusz z Chrzanowa

Odpowiedź

Zgadzam się z Panem tak wygląda, że w Polsce jest przyzwolenie prawne na takie działania. Przeważnie winien jest obywatel, który się gdzieś rejestrował, gdzieś klikał, w coś grał. Był mało uważny, może nie przeczytał umowy, nie znał prawa. Prawo i instytucje, które powinny nad tym czuwać wyraźnie nie spełniają swojej roli.

Więcej…
 
Zrozpaczona matka 2-latka
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 listopada 2011 17:22


Dzień dobry!

21 listopada w gazecie Wyborczej Wyborczej przeczytałam artykuł „Gliwickie żłobki, zamiast drożeć, jednak tanieją”. Moja refleksja, szkoda, że nie mieszkam w Gliwicach...

Jestem mieszkanką Jaworzna gdzie mieści się jeden żłobek, do którego aktualnie uczęszcza 20 dzieci, który wymaga totalnego remontu (stworzony jest jeden oddział dla dzieci od 6-go m-ca do 3 lat!!! skandal),a na sale żłobkowe rodzice nie maja prawa wejść! Nie wiadomo dlaczego, panie mówią, że sanepid zabrania. Jedyną kwestią pocieszającą jest to, że personel opiekujący się dziećmi jest bez zastrzeżeń.

Nie wiadomo też do końca kto jest właścicielem żłobka. Co prawda umowę mamy zawartą z Zespołem Lecznictwa Otwartego Sp. z o.o. ale współwłaścicielem jego jest Gmina Miasta Jaworzna i to w 98 %. I o wszystkich kwestiach decyduje Sp. z o.o. Nawet na budynku nie ma tablicy informującej o Dzienny Dom Dzieci do lat 3 i kto jest jego właścicielem, tak nawiasem.

To co mnie dręczy to opłaty. Obecnie za pobyt dziecka w placówce opłaty wynoszą 450 zł (opłata stała) plus 8 zł za wyżywienie za każdy dzień obecności tj. razem ok. 580 zł miesięcznie. (do lipca stała opłata wynosiła 250 zł). Natomiast we wrześniu br. dodatkowo wymyślono 300 zł opłata wpisowa dla wszystkich dzieci nawet tych chodzących do żłobka, czyli we wrześniu trzeba było zapłacić 880 zł!

Więcej…
 
Jak zostać rolnikiem?
wtorek, 15 listopada 2011 18:27

 


Piotr: Witam, chciałbym dowiedzieć się jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać rolnikiem.Proszę o wyczerpujące informację. Pozdrawiam Piotr C.

Odpowiedź:

Witam serdecznie!
Wiele ważnych szczegółów, jakie warunki podstawowe trzeba spełniać można znaleźć w internecie, na początek podaję link http://www.zawodowe.com/Rolnik_-_jak_zostac_548

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2