Start Wybory samorządowe
Wybory samorządowe 2014
Bogusław Śmigielski dziękuje wyborcom PDF Drukuj
Wpisany przez www.jaw.pl   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 22:51

Artykuł źródłowy na stronie portalu społB. Śmigielski dziękujeecznościowego w Jaworznie >>

Senator Bogusław Śmigielski, który ubiegał się o fotel prezydenta miasta podziękował wszystkim wyborcom za oddane na niego głosy. Śmigielski uzyskał w drugiej turze wyborów ponad 42% głosów. Głosowało na niego 10 890 osób. Jednocześnie senator podkreślił, że Platforma Obywatelska nadal będzie działać na rzecz miasta. Komentarza na temat wyborów odmówił prezydent Paweł Silbert.

Obejrzyj film >>

 
Za portalem społecznościowym Jaworzna
Wpisany przez www.jaw.pl   
piątek, 28 listopada 2014 21:36

Koniec kampaniiKoniec kampanii wyborczej

Artykuł źródłowy na portalu społecznościowym Jaworzna>>

Nareszcie koniec kampanii wyborczej. Za kilka dni z afiszy zaczną znikać ostatnie plakaty wyborcze kandydatów na prezydenta. To był trudny czas dla mieszkańców Jaworzna.
Zwolennicy Silberta dziękują mu za nowoczesne miasto, przeciwnicy wytykają mu butę i chamstwo. Zagrożeniem jest to, że jeśli po 12 latach ujawniły się jego takie skłonności i przywary to można się obawiać, jakim człowiekiem będzie Paweł Silbert po 16 latach sprawowania władzy.
Zwolennicy Śmigielskiego widzą w jego osobie szansę na zmianę sposobu sprawowania władzy. Liczą na kulturę i profesjonalizm. Przeciwnicy wytykają mu błędy z okresu, kiedy był marszałkiem województwa śląskiego. Na ostatniej prostej Bogusław Śmigielski spotyka się z mieszkańcami, a Paweł Silbert stawia na bezpośrednią kampanię i rozdawanie gazet.

Dalszy ciąg na portalu społecznościowym, w tym film z zakończenia kampanii >>>

 
Krajobraz po wyborach samorządowych ...
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 listopada 2014 18:30

rzyczący wygląda brzydko


Awanturnictwo polityczne

Politycy opozycyjnych partii PiS i SLD zwierają szyki, wymieniają wzajemnie przyjazne uściski dłoni, protestując z powodu źle przeprowadzonych wyborów. Protestują zanim oficjalne wyniki wyborów zostały podane do wiadomości publicznej, bo pewnie ich zdaniem szybkość działania jest ważna. Mówią duzo o zagrożonej demokracji o upadku państwa, sugerują nawet fałszowanie wyborów, domagają się ewentualnie ponownego ich przeprowadzenia. Wtórują im typowi zadymiarze, prawicowi nacjonaliści, anarchiści. Ci tradycyjnie czyhają na wszelkie tego typu okazje do rozróby. Teraz znowu zdarzyła się taka okazja. PKW, czyli Państwowa Komisja Wyborcza dała plamę i trzeba przyznać, że jest to plama duża. Obecne wybory samorządowe, jedne z najtrudniejszych, najbardziej pracochłonnych wyborów, trzeba dokończyć metodą tradycyjną, czyli przy pomocy liczydeł. Powoduje to znaczne opóźnienie w ogłoszeniu wyników wyborów. Zawiódł system informatyczny zliczania i przesyłania głosów. W dobie cyfryzacji jest to trudne do zrozumienia, a jednak świeżo stworzony system nie zadziałał jak trzeba. Powiedzmy sobie szczerze, że nie do końca jest to tylko wina ludzi z PKW. Robili jak umieli i jak mogli w warunkach stworzonych im przez państwo, przez prawo. Czyli przez klasę polityczną, także tę która teraz wrzeszczy. Chciałoby się tych rozkrzyczanych zapytać (z krzyczącymi jednak trudno się rozmawia), czy oni nie poczuwają się chociaż w części do odpowiedzialności za sprawność systemu przeprowadzania wyborów. Za ustawiony wadliwie system przetargów, który jest oparty głównie o kryterium ceny. Przecież politycy partii protestujących działali przez długie lata w sejmie, nawet przez jakiś czas mieli realną władzę, są współtwórcami ordynacji wyborczej. Także mogli, a nawet powinni jakoś wpływać na tworzenie sprawnego systemu przeprowadzania wyborów. Wielu polityków woli jednak odstawiać w sejmie kabaret zamiast skupiać się na trudach tworzenia prawa.

Więcej…
 
Zakończenie kampanii wyborczej przez PSL
Wpisany przez PSLnewsy   
piątek, 14 listopada 2014 20:01


Mało nas do piecznia chleba

Ludowcy w Warszawie zakończyli kampanię do samorządu. Mieszkańcom stolicy rozdawali świeżo upieczony chleb.

 
Tu zaczyna się Polska!
Wpisany przez PSLnewsy   

 

Nasi kandydaci

Mariusz Pawelec


Mariusz Pawelec - kandydat do sejmiku ślaskiego z listy PSL, okręg 7 (2 miejsce na liście). Jaworznianin, lat 50, absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach - Wydział Transportu, Katowickiej Szkoły Menadżerów oraz Uniwersytetu Śląskiego - Prawo Gospodarcze i Handlowe. Przez 17 lat był zawodowo związany z komunikacją miejską i drogownictwem na terenie aglomeracji śląskiej (PKM Tychy, PKM Jaworzno, Związek Komunalny ”Komunikacja Międzygminna” w Jaworznie, Miejski Zarząd Dróg i Mostów Tychy,  Miejski Zakład Drogowy Jaworzno). Od 2008 r. pracuje w sektorze Ministra Pracy i Polityki Społecznej jako Śląski Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach. Uczestniczy w pracach komisji egzaminacyjnych Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Członek Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach, Wiceprezes ZP PSL w Jaworznie. Były piłkarz Azotanii Jaworzno i AZS Katowice, obecnie członek Zarządu Ludowego Klubu Sportowego Ciężkowianka – Jaworzno. Były członek Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w Warszawie, a obecnie uczestniczy aktywnie w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich we Wrocławiu. Ławnik dwóch kadencji Sądu Rejonowego w Jaworznie. Aktualnie autor zwycięskiego projektu Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego „Plac zabaw – Park Fitnes” przy Al. Piłsudskiego.
Odznaczony w  2003 r. Złotą Odznaką Ludowych Zespołów Sportowych, w 2005 r. Złotą Koniczynką PSL oraz w  2010 r. Brązową Odznaką Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

W pracy zawodowej i społecznej kieruje się maksymą Wincentego Witosa „ (…) Gdy chce się brać lub dawać, to trzeba coś mieć, a gdy chce się mieć, należy to coś tworzyć, zaś tworzyć to znaczy pracować”.

Obejrzyjmy filmy przybliżające sylwetkę Mariusza (z poprzednich wyborów ale ciągle aktualne) >>


Janusz Ciołczyk - plakat wyborczyJanusz Ciołczyk, 47 lat - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworznie, okręg nr. 3 pozycja 2 na liście PO. Jaworznianin. Z wykształcenia i zamiłowania historyk. Społecznik z krwi i kości. Menedżer sportu i turystyki, dziennikarz i spiker sportowy. Tytuł magistra historii zdobył na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył studia podyplomowe menedżera sportu i turystyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Absolwent Technikum Górniczego w Jaworznie. Wieloletni radny RM w Jaworznie, której przewodniczył przez 6 lat. Od 16 lat prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Inicjator licznych akcji społecznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych, białych niedziel, rodzinnych festynów, troszczący się o ochronę i pielęgnowanie dziedzictwa narodowego, tożsamości historycznej i tradycji lokalnych oraz międzypokoleniowej solidarności. zagospodarowuje czas wolnego dzieciom i młodzieży. Dbający o zdrowie i równowagę psychiczną najstarszego pokolenia.
W październiku 2003 r. jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie wraz z Bogusławem Śmigielskim i Andrzejem Węglarzem wręczył Janowi Pawłowi II Honorowe Obywatelstwo miasta Jaworzna.
Autor zwycięskiego projektu w ramach JBO dla dzielnicy Ciężkowice na 2015 r.: „Rodzinny kompleks- plac zabaw z siłownia pod chmurką”. Współorganizator letniej półkolonii, wyróżnionej 3. lokatą w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek w miejscu zamieszkania w woj. śląskim w 2014 r.

"Jestem bezpośredni. Sprawując mandat radnego w kontaktach z mieszkańcami nie ograniczam się do dwugodzinnego dyżuru raz w tygodniu, ale do dyspozycji pozostaję 365 dni w roku, o czym przekonało się już wielu ciężkowiczan i nie tylko. Codziennie spotkać mnie można na przystanku, w autobusie, w sklepie, na boisku, gdy zalewa piwnicę, w razie pożaru, choroby, blisko codziennych spraw mieszkańców." Janusz Ciołczyk


Mariusz BurczyMariusz Burczy, 46 lat - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworznie, okręg nr. 1 pozycja 4 na liście PO. Wykształcenie wyższe, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe - Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Zatrudniony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach. Znany działacz społeczny i polityczny, pełnił różne funkcje w następujących organizacjach:

  • Wiceprezes Zarządu Powiatowego PSL Jaworzno
  • Rada OSK przy Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie
  • Zarząd LKS Ciężkowianka
  • Od 1985r.  w Aeroklubie Śląskim w Katowicach
  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o/Jaworzno
  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Transportu i Edukacji Komunikacyjnej - NA DRODZE
  • Rada Społeczna Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie
  • Rada Programowa Ochotniczych Hufców Pracy w Jaworznie
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowy Świat” w Warszawie

Obecnie jako Radny Miejskiej  w Jaworznie jest przewodniczącym klubu radnych "Skutecznie dla Jaworzna”,  pracuje w następujących komisjach:

- Komisji Rewizyjnej - zastępca przewodniczącego
- Komisji Budżetu i Finansów
- Komisja Rozwoju i Przeciwdziałania Bezrobociu
- Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych

Więcej…
 
Strona 1 z 2